Xiaomi Mi Mix Fold

Xiaomi MIX Fold 2 okopíruje skládací Samsung. Uhodnete čím?

  • Xiaomi MIX Fold 2 bude velice podobný ohebným telefonům od Samsungu
  • Vsadí na stejný displej, ale bude mít větší baterii a lepší fotoaparát

Přestože nic není vytesáno do kamene, klíčové detaily a předpokládané specifikace o novém skládacím smartphonu Xiaomi MIX Fold 2 se právě objevily online.


Nepřehlédněte: Xiaomi MI MIX Fold se vydrží plynule ohýbat 10 let


Vlastní čip a tekutá čočka

Xiaomi se letos na jaře rozhodlo konečně oficiálně vkročit do segmentu ohebných telefonů. Smartphone s názvem Mi MIX Fold se podobá modelům od Samsungu, protože má ohebný displej po vzoru modelové řady Fold.

Od jihokorejské konkurence se historicky první skládačka Xiaomi odlišuje především čipem na zpracování obrazu vlastní výroby, Surge C1 a také „tekutým optickým členem“ u 8Mpx fotoaparátu (teleobjektivu). Telefon je to perfektní, o tom žádná, jen kdyby se neprodával pouze na domácím čínském trhu.

Podle zpráv zahraničních serverů Xiaomi už delší dobu usilovně pracuje na nástupci s označením MIX Fold 2, který by se měl začít prodávat v březnu roku 2022. Připomeňme, že původní Fold byl uveden na trh letos ve stejný měsíc.

Mi Mix Fold
Mi Mix Fold | foto: Xiaom

Xiaomi MIX Fold 2 napodobí Galaxy Z Fold3

Nové skládací Xiaomi má mít modelové označení 22061218C, ale teprve až zpráva webu ITHome, která cituje hned několik certifikačních organizací, prozrazuje důležité informace.

S předstihem tak třeba víme, že telefon bude mít vnitřní 8,1palcový displej od Samsungu, který bude krýt UTG (Ultra Thin Glass), neboli ultra tenké ohebné odolné sklo. Dodavatelem vnějšího sekundárního zobrazovacího panelu by pak mohla být čínská firma China Star Optoelectronics Technology (CSOT).

Xiaomi Fold 2
Xiaomi Fold 2 | foto: mysmartprice

Ve hře je také možnost, že oba displeje (vnitřní i vnější) budou podporovat rychlou obnovovací frekvenci 120 Hz. Energii z 5 000mAh baterie (z Fold3 jen 4 400 mAh) má čerpat zbrusu nový supervýkonný Snapdragon 8 Gen 1 namísto Snapdragonu 888. A více než pravděpodobně je i nasazení upgradovaného čipu pro zpracování obrazu Surge C1.

Bude i v Česku?

Asi tou nejlepší zprávou pro příznivce Xiaomi mimo Čínu je však to, že by se telefon mohl objevit i na globálních trzích, a tedy i v Česku a na Slovensku.

Total
2
Shares