Xiaomi Mi Mix Fold

Xiaomi MI MIX Fold se vydrží plynule ohýbat 10 let

  • Xiaomi má vlastní skládací smartphone. Napodobuje Samsung
  • Výsledek testu ohýbání modelu Mi MIX Fold mile překvapil

Xiaomi chce se svým prvním skládacím telefonem udělat díru do světa. Novinka s názvem MIX Fold je velice podobná modelům se stejným názvem od Samsungu, je však levnější. Případné zájemce jistě zajímá, kolikrát je smartphone možné ohnout a zase narovnat, než se jeho pant porouchá.


Psali jsme: Po Xiaomi Mi MIX Fold se jen zaprášilo. 30 000 lidí jej koupilo za jednu minutu


Dokázalo Xiaomi nemožné?

Největším problémem esoučasnýc skládaček je mimo jejich stále vysoké ceny i (ne)odolnost. Odolnost vůči prachu a vodě je jedním z velkých problémů. Vlhkost skládacím mobilům nedělá vůbec dobře. Odolnost pohyblivých částí je pak druhým nejpalčivějším problémem. A protože cena skládacích smartphonů je stále hodně vysoká, lidé si přirozeně kladou otázku, jestli za své peníze skutečně získají telefon, na který bude spoleh.

Xiaomi uvádí, že displej Mi MIX Fold bez problémů vydrží až 400 tisíc ohnutí. To odpovídá zhruba 110 ohnutí každý den v průběhu deseti let; podle různých studií průměrně člověk zkontroluje svůj telefon osmdesátkrát za den. Než se k hraniční hodnotě ohýbání v průběhu používání, s telefonem budete jistě čelit jiným zásadním problémům.

Odolnost pantu nového Xiaomi tak případné majitele telefonu nemusí vůbec trápit. Samotný test ohýbání byl provedeném během jediného týdně a společnost ho vysílala v přímém přenosu na svých stránkách.

Mi MIX Fold
Mi MIX Fold a test ohýbání | foto: Xiaomi

Mi MIX Fold: lepší než Samsung?

Po poměrně dlouhé dob se Xiaomi na konci března rozhodlo konečně oficiálně vkročit do segmentu ohebných smartphonů. Mi MIX Fold má opravdu skvělou hardwarovou výbavu, ve které nic nechybí.

Její součástí jsou dva displeje (panel na vnější straně 6,52″ a vnitřní rozkládací 8,01″ AMOLED zobrazovač), prvotřídní Snapdragon 888 s operační pamětí 12 GB a masivní 5 020mAh baterie s 67W kabelovým nabíjením.

Skládací Xiaomi zaujme i fotoaparátem se speciálním teleobjektivem, který díky tekuté čočce zastává rovněž funkci makro foťáku a je schopný zaostřit na vzdálenost pouhých tří centimetrů. Výrobce se rozhodl také pro operační systém Android 11 a prostředí MIUI 12.

Total
6
Shares