Xiaomi MIX 5

Bájný fénix Xiaomi MIX 5 se objevil v benchmarku. A jak to dopadlo?

  • Čínský brand chystá špičkový telefon
  • Mobil by měl disponovat super výbavou
  • Xiaomi MIX 5 se objevil v Geekbench

Xiaomi MIX 5

Po nedávné představených telefonech řady Xiaomi 12 (mimochodem ta se konečně za pár týdnů podívá i do Česka) čínský brand již pilně maká na další skvělé novince. Ta prý v zásadě pomalu, ale jistě už klepe na dveře a podle posledních informací půjde o naprosto špičkový smartphone.

150W nabíjení? No jasně!

Tohle nové Xiaomi by mělo dorazit ve dvou provedeních (klasická + Pro varianta). Oba modely si budou víceméně podobné jako vejce vejci, tzn. pod kapotou high-end křemík Snapdragon 8 Gen 1 doplněný o koprocesor Surge C2 ISP spolu s 12 GB RAM a 256 GB paměti. Větší rozdíly budou v nabíjení: verze s přídomkem Pro vsadí na ultra rychlé 150W nabíjení!


Nepřehlédněte: Anonymous útočí na Rusko: napadli web tajné služby FSB a moskevské burzy MOEX


Fotoaparáty LEICA

Xiaomi MIX 5 Pro nabídne 50Mpx snímač IMX707 od Sony s optickou stabilizací a laserovým ostřením, dále 48Mpx teleobjektiv s 5× optickým přiblížením a 48Mpx ultra-širokoúhlý senzor se záběrem 123°. Základní model dostane stejný primární senzor i ultraširokáč, naopak teleobjektiv by měl mít nižší rozlišení a pouze 2× optický zoom.

Perfektní displej

Dále se šušká, že vybavenější verze bude mít kamerku pod displejem. V tomto případě by mělo jít o 6,73″ AMOLED s 2K rozlišením, obnovovací frekvencí 120 hertzů a maximálním jasem až 1 500 nitů.

Z další výbavy zmíním čtečku otisků v displeji, stereo reproduktory, nejnovější Bluetooth, Wi-Fi, atd. Xiaomi MIX 5 poběží na operačním systému Android 12 s vlastní nadstavbou MIUI 13. O předpokládané ceně doposud nepadlo ani slovo.

Xiaomi MIX 5 Geekbench
Xiaomi MIX 5 (Zdroj: Geekbench)

Nepřehlédněte: Xiaomi 12 v Česku co nevidět! Evropská premiéra už za 2 týdny


Poprvé v Geekbench

A jak informuje Gizmochina, Xiaomi MIX 5 se nově ukázal i v oblíbeném syntetickém testu. Osazený vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen 1 dosáhl na velmi slušných 1 257 bodů v Single-Core a solidních 3 456 v Multi-Core (nejspíš bude třeba poladit software, protože ta hodnota se nám zdá relativně nižší).

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem LetsGoDigital

Total
0
Shares