Xiaomi MIX 5

Xiaomi MIX 5 bude fakt nářez! Má mít 150W nabíjení a fotoaparáty LEICA

  • Čínský brand chystá špičkový telefon
  • Mobil by měl disponovat super výbavou
  • Na co všechno láká Xiaomi MIX 5?

Xiaomi MIX 5

Po nedávné představených telefonech řady Xiaomi 12 (mimochodem ta se konečně podívá i do Česka) čínský brand již pilně maká na další skvělé novince. Ta by se měla objevit letos na jaře a podle posledních informací půjde o špičkový smartphone, jak aktuálně avizuje Gizchina.

150W nabíjení

Tohle nové Xiaomi by mělo dorazit ve dvou provedeních (klasická + Pro varianta). Oba modely si budou víceméně podobné jako vejce vejci, tzn. pod kapotou high-end křemík Snapdragon 8 Gen 1 doplněný o koprocesor Surge C2 ISP spolu s 12 GB RAM a 256 GB paměti. Větší rozdíly budou v nabíjení: verze s přídomkem Pro vsadí na ultra rychlé 150W nabíjení!


Nepřehlédněte: Xiaomi CyberDog! Natočili jsme hi-tech robopsa v akci, podívejte se!


Fotoaparáty LEICA

Xiaomi MIX 5 Pro nabídne 50Mpx snímač IMX707 od Sony s optickou stabilizací a laserovým ostřením, dále 48Mpx teleobjektiv s 5× optickým přiblížením a 48Mpx ultra-širokoúhlý senzor se záběrem 123°. Základní model dostane stejný primární senzor i ultraširokáč, naopak teleobjektiv by měl mít nižší rozlišení a pouze 2× optický zoom.

Perfektní displej

Dále se šušká, že vybavenější verze bude mít kamerku pod displejem. V tomto případě by mělo jít o 6,73″ AMOLED s 2K rozlišením, obnovovací frekvencí 120 hertzů a maximálním jasem až 1 500 nitů.

Z další výbavy zmíním čtečku otisků v displeji, stereo reproduktory, nejnovější Bluetooth, Wi-Fi, atd. Xiaomi MIX 5 poběží na operačním systému Android 12 s vlastní nadstavbou MIUI 13. O předpokládané ceně doposud nepadlo ani slovo.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem LetsGoDigital

Total
0
Shares