Xiaomi MIX 4

Xiaomi MIX 4 byl rozebrán do šroubku. Jak vypadá uvnitř?

  • Podívejte se do útrob nového topmodelu Xiaomi
  • Xiaomi MIX 4 schovalo selfie kameru do displeje

Jen několik hodin po oficiální premiéře Xiaomi MIX 4 se objevilo video z rozborky tohoto chytrého telefonu. Postaral se o ni populární čínský bloger s přezdívkou Robin, který klip vyvěsil na Weibo.com.


Nepřehlédněte: Xiaomi MIX 4 se nabije za 15 minut. Má fotoaparát pod displejem a Snapdragon 888+


MIX 4 v pitevně

Na oficiálním videu chybí jen nahřívání horkovzdušnou pistolí, jinak nejsme ochuzeni o nic klíčového. Nejprve dojde k odstranění zadního keramického krytu, který samotný má hmotnost 57 gramů, jak prozradí váha. Následně bloger ukazuje řešení, respektive modul hlavního fotoaparátu a poukazuje na boční rámeček telefonu, ve kterém jsou důmyslne schvány veškeré potřebné antény. Poté Robin hovoří o tom, že Xiaomi MIX 4 lze v podstatě rozdělit na tři části: horní obsahuje čipovou sadu, paměti, senzory kamer, 5G antény a většinu logických desek. Detailně se podíváte na Snapdragon 888+, rychlé paměťové čipy typu UFS 3.1 i na modul podporující Wi-Fi 6.

Ve střední části najdeme baterii, NFC, bezdrátovou nabíjecí cívku a dvoučlánkovou baterii. Spodní část pak sestává z reproduktoru a portu USB-C. Postupně se ve videu objevují snad všechny komponenty, z nichž je Xiaomi MIX 4 složen, a pozornosti blogera tak neunikne ani vibrační motorek, propracovaný systém chlazení anebo displej, pod kterým je ukryta selfie kamerka MIX 4. Ve videu je demonstrováno i velmi rychlé kabelové nabíjení výkonem 120 W, které 4 500mAh baterii nabije za pouhou čtvrhodinu. S rovněž velmi rychlým 50W bezdrátovým dobíjením pak nabití akumulátoru do plného stavu trvá zhruba 28 minut.


Nepřehlédněte: Xiaomi Mi Band 6 nově poslouží i jako svítilna


Kdy?

Závěrem připomeňme, že k vydání Xiaomi MIX 4 dojde už 16. srpna. Bohužel ale zatím jen v domovské Číně. Dostupnost špičkového telefonu v dalších částech (včetně ČR a Slovenska) světa zatím potvrzena nebyla.

Xiaomi MIX 4
Xiaomi MIX 4 | foto: Xiaomi
Total
3
Shares