MIUI 14

Je MIUI 13 od Xiaomi oproti loňsku skutečně lepší? Možná, ale ještě nejásejte

  • MIUI 13 od Xiaomi je poslední iterací
  • Populární nadstavba opět vylepšuje

Nejnovější MIUI 13 láká na spoustu novinek, a že jich je (!), přesto se objevují první ohlasy ve stylu, že není všechno zlato, co se třpytí. Těch zásadních změn v konečném výčtu prý není zase tolik. Přesto je letos – slovy výrobce – tahle populární platforma odladěnější, rychlejší, atraktivnější, a hlavně z pohledu vlastní interakce i chytřejší.

Stejný? Ne tak docela

Hlavní síla MIUI obecně je v otázce personalizace a nejrůznějších úprav. V tomto směru se vydala i třináctá generace, která navíc oproti předchůdci láká na více oku lahodících designových změn. Další funkcionality zase slibují jednodušší, intuitivnější ovládání s cílem poskytnou maximální komfort z užívání zařízení.


Nepřehlédněte: Google Mapy vylepšují rozlišení nad Ruskem. Odhalily nafukovací stíhačky i největší ponorky světa


MIUI 13
Zdroj: FONETECH

První z nich je Xiaomi Cloud. Nejen že má Cloud spoustu výhod v podobě uložení domovské obrazovky a zálohování souborů, ale k dispozici je i 5 GB volného místa zdarma. Dalším posunem směrem k lepšímu je ovládání obrazovky pomocí jedné ruky. S tím souvisí i upravené piktogramy navigační lišty (pokud nepoužíváte gesta), jejichž pozice lze libovolně měnit.

MIUI 13 sází na design

Z dalších novinek je dobré zmínit inteligentní rozhraní (umělá inteligence plus procesy a cílené algoritmy s důrazem na rychlost, optimalizaci paměti a spotřeby), nové widgety nebo pokročilejší nastavení domovské obrazovky.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ (ilustrační)

Total
0
Shares