Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

Xiaomi Mi Smart Band 6: větší displej, měření SpO2 a nízká cena

  • Nový Mi Smart Band 6 umí měřit okysličení krve
  • Samozřejmostí ve výbavě je odolnost vůči vodě
  • Displej se mezigeneračně zvětšil na 1,56 palce

Čínská společnost Xiaomi kromě nových smartphonů Xiaomi Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra a Mi 11 Lite představila na virtuální tiskové konferenci také novou generaci svého chytrého náramku Mi Smart Band 6.


Psali jsme: Xiaomi Mi 11 Ultra ovládlo žebříček fotomobilů DxOMark. Porazilo Huawei


Mi Smart Band 6 má o polovinu větší displej

Novinka svým designem navazuje na loňského předchůdce, což se čekalo. Xiaomi vsadilo opět na charakteristický oblý tvar a silikonový řemínek. Displej je typu AMOLED a jeho úhlopříčka narostla z velikosti 1,1 palce na 1,56 palce. To umožnilo odstranění senzorového tlačítka pod displejem.

Podle výrobce má nový displej rozlišení 486 × 152 pixelů, jemnost 326 ppi (bodů na palec) a jas 450 nitů. Díky tomu by měl být krásně čitelný i na přímém sluníčku. Pro uživatele bude také připraveno více než 130 ciferníků, které kromě času zobrazují různé informace, aby si vybral opravdu každý.

Xiaomi Mi Smart Band 6 umí měřit 30 sportovních aktivit (Mi Band 5 uměl jen 11 aktivit) a zároveň nabízí automatickou detekci šesti běžných fitness aktivit. Samozřejmostí je monitorování tepu, kroků nebo spánku, a to včetně REM fáze. Novinkou pak je přítomnost senzoru pro měření okysličení krve (SpO2). Údaje z měření mohou uživatelé snadno synchronizovat s aplikací Mi Fit v smartphonu přes rozhraní Bluetooth 5.0.

Xiaomi Mi Smart Band 6
Mi Smart Band 6 | foto: Xiaomi

Psali jsme: Xiaomi Mi 11 Lite a Mi 11 Lite 5G: stylovka do kapsy za 7 499 Kč


Zvýšená odolnost

Náramek disponuje odolností do 50 ATM, takže si s ním můžete jít v klidu zaplavat a nic se s ním nestane. Navzdory zvětšení displeje se bohužel nijak nezměnila kapacita baterie.

Má stále hodnotu 125 mAh, ale Xiaomi se bije v prsou, že nabíječku s magnetickým konektorem budete potřebovat jednou za dva týdny. Pravda bude nejspíš někde uprostřed.

Cena a dostupnost

Mi Smart Band 6 bude v ČR na přelomu dubna a května, doporučená cena zatím není známa.

Total
4
Shares