Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 lite

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite RECENZE: praktický robotický vysavač

Sháníte chytrý vysavač, který je reprezentativní a nestojí balík? Jeden takový na českém trhu uvedla populární čínská značka. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite představuje ideálního parťáka zejména do menších domácností. Nabízí moderní design i funkce. Naplňuje však proklamovanou tezi za málo peněz hodně muziky? To vám prozradí dnešní recenze!


Nepřehlédněte: Realme 9 Pro RECENZE: třpytivý chameleon je opět trefa do černého


Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite Specifikace

Konstrukce klasická (plast)
Rozměry 353 × 353 × 81,3 mm
Váha 3,1 kg
Akumulátor 2 600 mAh
Výdrž na jedno nabití přibližně 45 až 60 minut
Připojení Wi-Fi, 2,4 GHz IEEE 802.11b/g/n

Mi Home pro Android i iOS

Mop elektronická pumpa
No-Go zóny ne
Vysávání 4 režimy (Silent, Medium, Standard, Turbo)
Vytírání 3 režimy (Low, Medium, High)
Objem nádrže nečistoty (450 ml), voda (270 ml)
Cena 4 300 až 6 440 Kč (oficiální cena 5790 Kč)
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 lite
Zdroj: FONETECH.CZ

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite přímo navazuje na dnes již poměrně obstarožního předchůdce Mi Robot Vacuum Mop Essential. Oproti ostatním dražším sourozencům nejen z vlastní stáje je vybaven levnější navigací, přesto má v malíčku i mopování, což se občas může hodit.

Nečekejte však výkřik nejnovějších trendů a technologií, to musíte jinam. Pokud se ale počítáte mezi uživatele, kteří nechtějí za robotický vysavač utratit balík a akceptují skutečnost, že mu tu a tam musím malinko pomoct, může jít o překvapivě dobrého společníka.

Obsah balení

 • Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite
 • Prachová nádoba 450 ml
 • Mopovací podložka 270 ml
 • Dokovací nabíječka + kabel
 • technická brožurka a základní průvodce
 • tříramenný kartáč + další náhradní
 • čistící pomůcka s hrotem

Design a zpracování

 • minimalistický vzhled
 • nižší profil
 • lehoučký

Populární značka vsadila na jistotu. Nejen z pohledu vlastního portfolia, ale i obecně Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite nijak nevyčnívá. Rozměry jsou tak akorát, vzhled, byť uniformní, je veskrze moderní.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 lite
Zdroj: FONETECH.CZ

Nepochybným plusem je výška zařízení, což ocení zejména ti z vás, kteří mají třeba nižší nožky u sedací soupravy nebo dalších domácích propriet. Na svrchní straně se nachází pouze tlačítka pro návrat do dokovací stanice a zapnutí/vypnutí.

Výkon a výbava

 • 25 senzorů včetně detekce zdi
 • tlakové snímače, infra + gyroskop
 • „jen“ LDS navigace

„Punťa“, jak ho pojmenovali mé děti, sází na navigaci pomocí kamery v kombinaci s gyroskopem a tlakovými senzory (celkem jích má 25), kdy okolní překážky monitoruje jemným nárazem. Nemusíte se ale bát. Po obvodu má pružnou lamelu, není to žádný drtikol.

A rovněž nejde o „pojízdný sací ventil“. Maximálka je 2 200 Pa, což není žádná hrůza, ani žádná sláva, alespoň papírově. V praxi jsem dal Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite přechroupat kde co. Mám dvě menší ratolesti, takže i v případě nepřetržitého úklidu je u nás v domě neustálý nepořádek.

Robot si poradil s kousky knäckebrotu, drobků chleba, piškotů, nejrůznějšími semínky (slunečnice, dýně), zvládl i kešu ořechy, nechtěně dokonce drobné kamínky, jež děti přinesly z venku na obuvi.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 lite
Zdroj: FONETECH.CZ

Menší i středně velké nečistoty nejsou pro vysavač problém. Určitě se však vystříhejte jej použít na úklid střepů (sklo, porcelán apod.) stejně jako hřebíků, kusů dřeva (piliny mu nevadí). Nejde o kámoše do dílny. (úsměv)

450ml prachový zásobník se může zdát malý, jenže opět a znovu: záleží na okolnostech. Bydlíte-li sami, máte vzdušný byt bez spousty nejrůznějších zákoutí, kde se usazuje prach, ono se to nezdá, ale tohle všechno se počítá. V mém případě byl Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 až po okraj plný nečistot přibližně za dva cykly.

Výdrž a baterie

 • kabel lze z dokovací stanice odpojit
 • solidní výdrž
 • delší doba nabíjení

Novinka má akumulátor s kapacitou 2 600 mAh. Není to moc, není to ani málo. Xiaomi uvádí, že zařízení zvládne na jeden zátah asi 40 minut. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je to spíš minimální hranice. Běžně jsem se dostal na 45 i více. I v tomto případě panuje přímá úměra: čím více překážek se v trajektorii nachází, tím horší je jeho účinnost (z pohledu plochy).

A také samo sebou záleží na zvoleném režimu. Pokud jde o nabití, tak Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite se dobije do plna zhruba z a čtyři hodiny (jakmile spadne baterie na 20 %, dochází k automatickému návratu do dokovací stanice).


Herní koutek: Dorazí Diablo Immortal už 25. dubna nebo nás Blizzard jen lakuje?


Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 lite
Zdroj: FONETECH.CZ

Praktické postřehy, funkce

 • vysává i mopuje
 • nezvládne setřít silnější skvrny
 • ovládání přes aplikaci Mi Home

Tenhle malý „létající talíř“ umí vysávat a jak je patrné z názvu také mopovat. Ale tady bacha na dvě věci: a) musíte na něj nasadit podložku a do nádržky (250 ml) nalít vodu, b) zvolit tento režim v rámci aplikace (k tomu se ještě dostanu). Z pohledu vysávání nemám víceméně co vytknout, poradí si i s jemnými prachovými částicemi.

Pakliže potřebujete zem i setřít, není problém. Znovu si můžete vybrat z několika možností. Osobně jsem dával přednost nastavení Low nebo Medium (mám plovoucí podlahu). Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite za sebou nechává nenápadný vlhký film, který během pár vteřin zmizí. Výsledek je velmi dobrý.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 lite
Mi Home (Zdroj: FONETECH.CZ)

Co je však mnohem důležitější je toto: při inicializaci (prvním spuštění) si vysavač plochu trasuje a ukládá do paměti. Ideální je mít v dráze co nejméně překážek. Pokud z nějakého důvodu odstraníte židle u jídelního stolu a v dalším cyklu je tam máte, musí zařízení nový scénář vyhodnotit a přizpůsobit se.

To samozřejmě celý úklid zpomalí. Z tohoto důvodu jsem odpískal „ordnung“ dětských pokojů (musel bych kluky vystěhovat včetně nábytku i se všemi jejich hračkami a možná i s maminkou). Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite se mi však skvěle osvědčil v obýváku, ložnici a na chodbě.

Nemám nikde v domě prahy, tudíž nemůžu sloužit, ale výrobce uvádí, že se vysavač elegantně přehoupne i přes dva centimetry na výšku. V brožurce Xiaomi – tuším – uvádí, abyste jej nepoužívali na koberce, ale můžu potvrdit opak (pozor: výška sloupku do 9 mm, ale spíš ho jen polechtá).

K ovládání vysavače potřebujete aplikaci Mi Home (ke stažení z Google Play i App Store), s jejíž pomocí lze manipulovat s celou řadou dalšího chytrého příslušenství. Po téměř okamžitém spárování si můžete nadefinovat individuální počet pokojů, nastavit režim, anebo návrat do doku, pakliže chcete nabíjet nebo pomoc vysavače už není třeba.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 lite
Zdroj: FONETECH.CZ

Závěr, hodnocení

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite je dobrým pomocníkem. Nestojí moc, přesto si svoji práci odvede. Na druhou stranu už s ohledem na cenu představuje jasný kompromis. Do menších domácností však může jít o velmi rozumnou volbu.

Mám si Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite koupit?

 1. Ano, pokud se vám líbí moderní vzhled, nižší profil, funkce vysávání i mopování a nechcete moc utrácet.
 2.  Ne, jestliže preferujete vyšší výkon, delší výdrž, pokročilejší funkce včetně přesnějšího trasování a nastavení No-Go zón nebo naprostou samostatnost.
Plusy Minusy
+ design – nelze nastavit No-Go zónu
+ nízký profil – delší nabíjení
+ sání  – občas zdlouhavý návrat do doku
+ ovládání
+ výdrž

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares