Mi Pad 4

Xiaomi Mi Pad 5 Pro bude mít pohádkovou výbavu a stylus

  • V následujcích týdnech se dočkáme uvedení nových tabletů Xiaomi
  • Mi Pad 5 Pro dostane výkonný Snapdragon 870
  • Na zadní straně bude mít trojitý fotoaparát

Už jsme vás dříve několikrát informovali, že v Xiaomi pracují na trojici nových tabletů. Dnes pro máme další podrobnosti o tentokrát se týkají modelu Mi Padu 5 Pro. Radost bude mít každý, kdo potřebuje hodně výkonu.


Psali jsme: Xiaomi představí nadstavbu MIUI 13. Víme kdy


Xiaomi Mi Pad 5 Pro: foťák jako Mi 11

Velmi dobře informovaný čínský server mydrivers.com opět potvrdil, že tablety dostanou velký displej s vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz a rozlišením 2 560 × 1 600 pixelů, což naznačuje použití poměru stran 16:10.

Pohonnou jednotkou modelu Mi Pad 5 Pro se má stát čipová sada Snapdragon 870, která v populárním benchmarku AnTuTu dosahuje skóre zhruba 670 tisíc bodů.

Ruský web ru.xiaomiplanet.sk nově přidává i vcelku reálně vypadající první render tabletu, přičemž v zádní části zařízení můžeme spatřit notoricky známý (a pro Xiaomi typický) fotomodul hlavního fotoaparátu, který debutoval s příchodem Mi 11.

Xiaomi Mi Pad 5
Xiaomi Mi Pad 5 | foto: ru.xiaomiplanet.sk

Kouzelná hůlka Harryho Pottera

K dispozici uživateli bude trojici snímačů, a to ve složení primárního senzoru a dvou pomocných – zřejmě makro a portrétního snímače. Místo makro foťáku bychom ve výbavě ale viděli raději širokáč, který snímkům často umí dodat tu pravou atmosféru.


Psali jsme: Xiaomi Mi 11 Ultra míří do Evropy. Známe detaily


Sestava snímačů se naštěstí ještě může změnit. Nic není vytesáno do kamene, jak se říká. Naopak jisto už v je oblasti baterie, která nabídne kapacitu 8 520 mAh a tedy velmi slušnou výdrž. Takřka jistá je také podpora stylusu (dotykového pera), který se bude nabíjet přímo z tabletu a poslouží i pro dálkové ovládání v konkrétních aplikacích skrze bezdrátovou technologii Bluetooth.

Total
20
Shares