Mi Pad 4

Xiaomi Mi Pad 5: datum představení je stanoveno na 10. srpna

  • Očekává se představení dvou Mi Padů 5
  • Nasazen by měl být Snapdragon 870
  • Na zadní straně se objeví 48Mpx fotoaparát

Xiaomi konečně potvrdilo příchod nové série tabletů Mi Pad 5, které nabídnou slušně specifikace a také podporu dotykového pera (stylusu). Dle serveru mydrivers.com bychom se zpočátku měli dočkat dvou variant – Mi Padu 5 a Mi Padu 5 Pro. Ve hře je však i příchod varianty Mi Pad 5 Lite. Premiéra novinek je naplánována na 10. srpna, tedy na stejný den, kdy Xiaomi představí top smartphone Mi MIX 4.

Xiaomi potvrdilo příchod tabletů Mi Pad a Mi Pad Pro
Xiaomi potvrdilo příchod tabletů Mi Pad a Mi Pad Pro | foto: Weibo

Původní zpráva z 31.7 (11:14)

Po delší době tu máme znovu spekulace o nových tabletech Xiaomi. Zatím se ví, že by měly být tři, ale ve hře je nyní údajně i uvedení čtvrtého modelu, ačkoli není vyloučeno, že ten se nakonec objeví v řadě Redmi.


Psali jsme: Restart telefonu zabrání hackerům v krádeži vašich osobních dat


Xiaomi Mi Pad 5 ve třech modelech

Dva modely, říkejme jim Mi Pad 5 a Mi Pad 5 Pro, budou poháněny čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 870. Oba budou podporovat 67W rychlé kabelové nabíjení a nabídnou baterii s kapacitou 8 750 mAh. Mi Pad 5 Pro se blýskne 5G konektivitou a na zadní straně by měl mít 48Mpx hlavní fotoaparát. Základní Mi Pad 5 si bude muset vystačit jen s 12Mpx foťákem a pouze Wi-Fi připojením.

Xiaomi Mi Pad 5
Xiaomi Mi Pad 5 | foto: GSMArena

Všechny tři tablety (včetně varianty Mi Pad 5 Lite) údajně využijí identický 10,9palcový IPS displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a vzorkovací frekvencí 240 Hz. Očekávané rozlišení panelu je 2 560 × 1 600 pixelů, přičemž stylus, který se bude zasouvat do speciálního krytu tablet, který si však zákazníci budou muset zvlášť dokoupit, nabídne detekci až 4096 úrovní citlivosti na tlak.

Xiaomi Mi Pad 5
Xiaomi Mi Pad 5 | foto: GSMArena

Nejlevnější z trojice připravovaných tabletů Xiaomi, Mi Pad 5 Lite, bude používat starší čipovou sadu Snapdragon 860 a k dispozici má být jen ve verzi s Wi-Fi. Kapacitu baterie tohoto tabletu neznáme, ale v balení prý bude připravena 33W nabíječka.

Ve všech nových tabletech má běžet operační systém Android 11 společně s prostředím MIUI 12.5. O spekulovaném čtvrtém modelu nic moc nevíme. Hovoří se o nasazení čipsetu Snapdragon 768G (nebo Dimensity 1200) a 22,5W nabíjení baterie.

Kdy?

Představení řady Xiaomi Mi Pad 5 bychom se měli dočkat už v srpnu, čili během následujících týdnů.

Total
17
Shares