Xiaomi Mi MIX 4 dorazí se starším MIUI 12.5. Kdy se dočkáme MIUI 13?

  • Xiaomi má napilno, chystá smartphone Mi MIX 4
  • Nasazen by měl být Snapdragon 888, pod displejem bude fotoaparát

Všeobecně se předpokládá, že očekávaný Xiaomi MI MIX 4 dorazí ještě tento měsíc, tedy v srpnu. Dřívější spekulace uváděly, že v něm poběží operační systém Android 11 společně se zbrusu novou nadstavbou MIUI 13. Vysoce postavený zaměstnanec Xiaomi Wang Hua do této teorie ale nyní hodil vidle. Na mikroblogu Weibo uvedl, že vývojáři na nové nadstavbě MIUI 13 stále pracují a než ji Xiaomi oficiálně oznámí, bude to nějakou dobu ještě trvat; dočkat bychom se jí měli až někdy na podzim.


Psali jsme: Jaké Xiaomi telefony dostanou Android 12 a nadstavbu MIUI 13?


Prohlášení je v souladu s dřívější zprávou únikáře DigitalChatStation, který uvedl, že všechny budoucí chytré telefony Xiaomi budou zatím dodávány s prostředím MIUI 12.5, a to včetně modelu Mi MIX 4.

Údajný Xiaomi Mi MIX 4
Údajný Xiaomi Mi MIX 4 | foto: geektech

Xiaomi Mi MIX 4 s neviditelnou kamerkou?

Jedna z dalších spekulací uvádí, že Xiaomi Mi MIX 4, nástupce ve své době výjimečného modelu Mi Mix 3, dostane rychlé 120W nabíjení baterie. Smartphone by měl být představen společně s telefonem Mi 11 CC11 (na globálním trhu bude jako Note 11 Pro) se skromnějším 33W nabíjením.


Psali jsme: Xiaomi Mi MIX 4: revoluční telefon s foťákem pod displejem


Informací o novém Mi MIX 4 je však celkově poskrovnu. Telefon by mohl mít poddisplejový fotoaparát, nadupaný procesor Snapdragon 888 od Qualcommu, baterii s kapacitou 4 500 mAh se 120W kabelovým nabíjením nebo výborný fotoaparát, o kterém ale nevíme zhola nic.

Total
13
Shares