Xiaomi 12

Xiaomi Mi 12 dorazí do Česka dříve než se čekalo

  • Xiaomi Mi 12 je velmi očekávaný vlajkový model
  •  Nabídne špičkový výkon, fotoaparát i výbavu
  • A jeho premiéra je prý téměř za dveřmi

Xiaomi Mi 12 bude přímým nástupce letošní vlajkové řady. Z doposud zveřejněných tipů, odhadů a úniků máme už celkem slušnou představu o tom, co nás čeká a nejspíš nemine. Pokud se všechny ty drby alespoň částečně zakládají na pravdě, tak populární čínská značka představí naprosto ultimátní bestii, která se jako vůbec první představí s procesorem Qualcomm Snapdragon 898.

Xiaomi Mi 12 – Snapdragon 808 a 200Mpx kamera

Ten je postaven na 4nm procesu a údajně nabídne takřka bezprecedentní výkon. A aby toho nebylo málo, ve hře jsou i ďábelsky rychlé RAM typu LPDDR5X, které mají definovat zcela nový směr nejev na poli chytrých telefonů.

Také nabídne špičkový 120Hz AMOLED displej, 200W drátové i 120W bezdrátové nabíjení. Tím pádem půjde o první mobil v historii, který zvládne oba typy dobíjení na takové úrovni.


Nepřehlédněte: Xiaomi Mi 12 uteče počítačům, dostane paměti LPDDR5X


Xiaomi Mi 12 Ultra
Xiaomi Mi 12 Ultra na povedeném renderu

Další pecky se dočkáme na zádech telefonu. Hlavní fotoaparát by měl totiž dostat neskutečné rozlišení 200 Mpx a po spojení sousedních pixelů bude výsledkem neuvěřitelně detailní 16Mpx snímek.

Premiéra v Česku se blíží

V našem nedávném ohlédnutí jsme avizovali, že nejnovější řada bude s největší pravděpodobností zastoupená třemi modely: základní Mi 12, Mi 12 Pro, Mi 12 Ultra, které spolu vytvoří stěžejní jádro. Posléze se na trzích objeví i další mutace.

A teď to hlavní! Možná jste na internetu zaregistrovali, že novinky budou představeny ještě do konce letošního roku. Podle webu Realmecentral, který má údajně info z první ruky, dorazí už v listopadu. Pokud je to tak, na našem trhu bychom se smartphonu měli dočkat s velkým předstihem.

Total
9
Shares