Xiaomi TV S Pro 100

Xiaomi má rekordní televizor. Měří 2,5 metru a nabízí jen ty nejmodernější technologie

  • Sháníte velkou chytrou televizi?
  • Čínské Xiaomi má v nabídce novou obří TV

Xiaomi kromě chytrých telefonů vyrábí i desítky zařízení připojených k internetu, včetně skútrů, čističek vzduchu, zubních kartáčků a vařičů rýže. Fanoušci čínské značky si od stejné firmy budou moci brzy koupit i jeden špičkový televizor.


Nepřehlédněte: Let v atmosféře rudé planety: Vrtulníček Ingenuity má za sebou další úspěch


Televizor, který zaplní celou stěnu

Společnost Xiaomi uvádí na trh novou chytrou televizi, která je připravena trhat rekordy – a to doslova. S Pro 100 je TV s gigantickou obrazovkou a působivým maximálním jasem, píše server Gizchina.

Xiaomi TV S Pro 100 se může pochlubit jedinečnou úhlopříčkou 254 centimetrů, což z ní činí největší chytrou TV čínského výrobce. Možná i proto firma tvrdí, že díky své velké obrazovce má schopnost zaplnit celou stěnu živým obrazem a sytými barvami.

Jedním z taháků televizoru je podsvícení tvořené na sobě nezávislými 384 zónami a pokud jde o reprodukci barev, obrazovka pokrývá 94 % barevného prostoru DCI-P3.

Chcete další specifikace? Dynamický kontrastní poměr je 1 000 000:1, maximální jas 1 000 nitů a vhod jistě přijde i snímač, který automaticky upravuje jas na základě okolních světelných podmínek.

Xiaomi TV S Pro 100 navíc podporuje vysokou obnovovací frekvenci až 144 Hz, což oceníte při sledování akčního obsahu a hraní her. Ve speciálním režimu pak obnovovací frekvence dosahuje působivých 240 Hz.

Xiaomi TV S Pro 100
Zdroj: NASA

Špičkové technologie

Z dalších vyspělých technologií nechybí AMD FreeSync, což zaujme majitele počítačů a herních konzolí – latence se má pohybovat pouze na úrovni 4 ms. Samozřejmostí jsou dva konektory HDMI 2.1, které minimalizují vstupní zpoždění.

O ozvučení se stará osm reproduktorů s celkovým výkonem 30 W a radost udělá i podpora standardů Dolby Vision a Dolby Panorama. Uvnitř televizoru pracuje čtyřjádrový procesor se 4 GB operační paměti a 64 GB interním úložištěm.

Xiaomi TV S Pro 100 stojí 17 999 jüanů (přibližně 55 000 Kč) a v současné době je dostupný pouze v Číně, o jeho případné dostupnosti v jiných regionech zatím nejsou k dispozici žádné informace.

Zdroj náhledové fotografie: NASA, zdroj: Gizchina

Total
0
Shares