Xiaomi chytrá čelenka

Xiaomi má přelomovou čelenku! Ovládá elektroniku pomocí mozkových vln

  • Xiaomi pracuje na zajímavé čelence
  • Umožňuje ovládat elektroniku na dálku
  • Produkt je zatím ve fázi ceněného prototypu

Když se řekne Xiaomi, napadnou vás termíny jako mobilní telefony, koloběžky, nositelná elektronika, IoT atd., ale vězte, že tento čínský brand má mnohem širší pole působnosti.

Například nově Android Headlines informuje, že populární výrobce pracuje na velmi zajímavé novince. Tým inženýrů a vědců z Xiaomi totiž představil koncept budoucnosti.

Xiaomi MiGu Headbend

Tu reprezentuje speciální čelenka, která uživatelům umožňuje pomocí mozku ovládat elektroniku na dálku. Pakliže se projekt podaří dotáhnout do zdárného konce, může jít v technologické branži o naprostý milník.

Jen si vezměte, co se děje teď: telefony jsou chytřejší, inovativnější, stále více se odsouvá důraz na fyzický kontakt, k dispozici máme nejrůznější hlasové asistenty a provázané produkty…


Nepřehlédněte: Jako na Aladinově kouzelném koberci: Skutečný Iron Man představil létající auto, na testy shání 25 statečných dobrovolníků


MiGu Headbend by mohl výše vyřčené povýšit na zcela novou úroveň. Dokáže totiž (zatím v omezeném rozsahu) číst a překládat mozkové vlny do konkrétních příkazů. K tomu využívá technologii elektroencefalogramu.

Experti podotýkají, že čelenka dokáže tyto vlny zmapovat ve třech bodech a následně tyto signály analyzovat s pomocí dedikovaného softwaru. V tento okamžik lze dokonce použít k ovládání některých produktů v rámci chytré domácnosti.

Zdroj náhledové fotografie: Hal Gatewood / Unsplash

Total
0
Shares