Xiaomi MIX Fold 2

Xiaomi dochází tajemství, unikají specifikace skládačky MIX Fold 2

  • Xiaomi chystá další ohebný smartphone. MIX Fold 2 opět napodobí Samsung
  • Těšit se můžete na rychlé 120Hz displeje, výborný fotoaparát i rychlé nabíjení

Je poznat, že doba, kdy výrobci specifikace chystaných telefonů dokázali udržet pod pokličkou, je nenávratně pryč. Na internetu se tentokrát objevily další střípky výbavy chystané skládačky Xiaomi MIX Fold 2.


Nepřehlédněte: Xiaomi chystá nekompromisní herní telefon. To musíte vidět!


Xiaomi neuhlídalo parametry MIX Foldu 2

Xiaomi se loni po poměrně dlouhé době lákání rozhodlo konečně oficiálně vkročit do segmentu ohebných smartphonů. Model s názvem MIX Fold nabídl velký ohebný displej ve skládacím těle po vzoru modelové řady Fold od Samsungu. Specialitou telefonu byl zejména čip na zpracování obrazu vlastní výroby, Surge C1 a také „tekutý optický člen“ u jednoho z fotoaparátů, který umožňuje upravit ohniskovou vzdálenost optiky a změnit tedy funkci telefoto s 30× přiblížením na makrozáběr s ostřící vzdáleností na pouhé 3 centimetry.

Xiaomi Mi MIX Fold
Xiaomi Mi MIX Fold. Zdroj: se souhlasem Xiaomi

Podle zahraničních serverů Xiaomi už delší dobu usilovně pracuje na nástupci s označením MIX Fold 2, který by se měl začít prodávat v březnu letošního roku. Skvělou zprávou pro příznivce značky mimo Čínu je to, že by se mobil mohl objevit i na globálních trzích, a tedy i v Česku a na Slovensku.

Víme, že bude mít opět dva displeje, přičemž ten vnitřní bude od Samsungu s úhlopříčkou 8,1 palce. Krýt ho má UTG (Ultra Thin Glass), neboli ultra tenké ohebné odolné sklo, které zabrání mechanickému poškození. Dodavatelem vnějšího sekundárního zobrazovacího panelu má být čínská firma China Star Optoelectronics Technology (CSOT).

120Hz displeje a raketové nabíjení

Populární tipér Digital Chat Station z mikroblogu Weibo nyní upřesnil, že oba zobrazovače nabídnou velmi rychlou obnovovací frekvenci 120 Hz a poměr stran 21:9. Energii z 5 000mAh baterie má čerpat zbrusu nový supervýkonný Snapdragon 8 Gen 1 a oproti předchozímu typu MIX Fold si nový MIX Fold 2 výrazně polepší i po stránce rychlosti nabíjení. Spekuluje se totiž o podpoře 120W nabíječky.

Zdroj náhledové fotografie: Ismail Hadine / Unsplash.

Total
3
Shares