Robotický pes Xiaomi CyberDog

Xiaomi CyberDog je hi-tech robot, jak z hollywoodského filmu

  • Xiaomi CyberDog je robopsisko jak z hollywoodského sci-fi
  • Přináší naději pro nevidomé. Dovolit si ho bude moci každý

Společnost Xiaomi představila vlastního robotického psa nesoucího jméno CyberDog, při jehož vývoji se inspirovala modelem Spot od Boston Dynamics. Robot je založen na AI platformě Nvidia Jetson Xavier NX, což je vůbec ten nejmenší superpočítač s umělou inteligencí na světě.


Nepřehlédněte: Zákazníky Alza.cz obsluhuje robotický pes od Boston Dynamics. Dostal jméno Dášeňka


Xiaomi CyberDog

Robotický pes Xiaomi má čtyři nohy a dokáže se pohybovat rychlostí až 3,2 m/s (11,5 km/h), přičemž pokud je třeba, zvládne i salto vzad, kdyby si to jeho majitel přál. CyberDog je vybaven 11 senzory, mezi které se řadí dotykové a ultrazvukové senzory, kamery nebo GPS a pro hlasovém povely je zde šest mikrofonů.

Orientaci v prostoru a rozpoznání svého majitele významně usnadňuje kamerový systém Intel RealSense D450. Všechna data ze senzorů zpracovává počítač Jetson Xavier NX s 384 CUDA jádry, 48 Tensor jádry a 6 jádry ARM Carmel. Data se ukládají na 128 SSD (solid-state disk).

Naděje pro nevidomé

Xiaomi neskromně hovoří o tom, že CyberDog je natolik sofistikovaný robot, že by může bez problémů nahradit slepeckého vodícího psa. Vyzdvihuje jeho schopnost automatického sledování objektu, schopnosti robopsa vnímat a vyhýbat se překážkám nebo plánování pohybu. Má být schopen také identifikovat lidské obličeje či jen obličej svého pána, což usnadní jeho sledování ve skupině lidí. Dále robot umí reagovat na gesta a grimasy a lze ho ovládat hlasem nebo pomocí chytrého telefonu/tabletu.

Přijde na majlant?

Xiaomi bohužel prozatím nepočítá s klasickým prodejem CyberDoga. V první dodávce bude vyrobeno pouhých tisíc kusů tohoto zvláštního robopsa. Zájemci za něj zaplatí 9 999 jüanů, což je asi 33 500 korun bez daně.

Jak to vypadalo při premiéře?

Total
1
Shares