Dášenka, robot Alza.cz

Zákazníky Alza.cz obsluhuje robotický pes od Boston Dynamics. Dostal jméno Dášeňka

  • Alzí zákazníky obsluhuje robotická Dášeňka
  • Je to jeden z nejpokročilejších robotů současnosti
  • Alza robota plánuje testovat v různých prostředích a situacích

Alza.cz přivezla do České republiky robotického psa SPOT americké společnosti Boston Dynamics. Novému členovi týmu, který začíná v Alze pomáhat, říkají kolegové Dášeňka. Prodejce zároveň výrazně rozšířil sekci robotů ve svém e-shopu.

Robot se umí pohybovat po různých površích, a to rychlostí až 6 km/h

Alza robota plánuje testovat v různých prostředích a situacích. Díky čtyřem nohám mu nečiní potíže chůze po schodech, dovede automaticky překonávat překážky nebo si otevřít robotickou rukou dveře. To umožňuje například donesení objednávky zákazníkovi na pobočce i až do jeho bytu. Právě zákazníci se budou moci zapojit a v soutěži na facebookovém profilu Alzy navrhovat možnosti využití nového člena týmu. Autor vybraného návrhu získá možnost zapojit se do testování a sám si vyzkoušet, co Dášeňka zvládne.

Dášenka, robot Alza.cz
Dášenka, robot Alza.cz | foto: Alza.cz

„V Alze máme rádi inovace a chceme být těmi, kdo nová témata otevírá. I proto jsme nesmírně rádi, že se nám celosvětově známou značku podařilo do České republiky přivést, věříme totiž, že robotika bude stále populárnější a užitečnější. Příkladem mohou být stále oblíbenější robotické vysavače nebo sekačky,“ uvádí Jan Sadílek, marketingový ředitel Alza.cz.

Dášenka, robot Alza.cz
Dášenka, robot Alza.cz | foto: Alza.cz

Prodejce chce robotiku zpřístupnit široké veřejnosti

Alza.cz některé zástupce robotů Boston Dynamic již před rokem přidala do své nabídky, dosud je však nezačala reálně prodávat. To plánuje v nejbližší době změnit. Celou kategorii významně rozšiřuje a chce robotiku zpřístupnit široké veřejnosti, také proto do své nabídky přidala i cenově dostupnější výrobky. Prodejní cena robota Spot zatím nebyla stanovena. Pořizovací cena se pohybuje okolo 2 milionů korun.

Total
1
Shares