Xiaomi Mi Notebook Pro 14 2021 Enhanced Edition

Xiaomi chystá nový levný notebook s nejmodernějším procesorem. Bude tenký jako tablet

  • Čínské Xiaomi kutí nový laptop 
  • Lákat bude na moderní procesor od Intelu

V kuloárech se již nějakou dobu šeptá o tom, že se společnost Xiaomi chystá uvést na trh svůj další notebook. Server GizmoChina nyní zveřejnil informace o výkonu chystané novinky, která bude používat dosud neuvedený procesor od Intelu.


Nepřehlédněte: YouTube v Česku zavádí omezení, které se dotkne úplně každého. Víte, o co jde?


Levný notebook od Xiaomi

Xiaomi už dávno neplatí pouze za výrobce mobilních telefonů, byť v tomto segmentu se firmě daří nejvíce a podle některých agentur v roce 2020 dokonce předstihla jihokorejský Samsung a stala se největším prodejcem smartphonů na světě. Firma je aktivní v mnoha dalších segmentech a už delší dobu produkuje i notebooky a přestávat s tím rozhodně neplánuje.

Zahraniční servery totiž upozorňují na to, že Xiaomi pracuje na novém notebooku s dosud neoznámeným procesorem z řady Intel Meteor Lake. Počítač byl spatřen v databázi benchmarkové platformy Geekbench s čipem Intel 14. generace Core Ultra 7 155H.

Z testu vyplývá, že procesor Intel Core Ultra 7 155H je vybaven 16 jádry a 22 vlákny, přičemž 6 jader je výkonných a 10 efektivních. V benchmarku se notebooku podařilo získat 1 567 bodů v jednojádrovém a 8 228 bodů ve vícejádrovém testu.

Mi Notebook X Pro
Zdroj: Xiaomi

Počítač s dosud neuvedeným procesorem Intel

To je o dost méně než dosahuje čip Core i7-13700H, který si připsal 2 610 v jednojádrovém a 12 989 ve vícejádrovém testu. Je však třeba si uvědomit, že při finálním debutu notebooku se výkon bude lišit – vzroste.

Chystaný notebook od Xiaomi byl vybaven 32GB operační pamětí a úložištěm s přeinstalovaným operačním systémem Windows 11. I když zatím neunikla na internet žádná fotografie nového laptopu, je jisté, že bude prakticky celý vyroben z kovové slitiny.

Zaujmout se bude snažit zaoblenými rohy, tenkým profilem a svítícím logem na víku displeje. Zběhlejší čtenáři již patrně tuší, že přesně na takový design léta láká společnost Apple u svých MacBooků Pro.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Xiaomi, zdroj: GizmoChina

Total
0
Shares