Oppo

Xiaomi chystá nejšílenější smartphone roku. Nabije se dřív, než se nasnídáte

  • Xiaomi MIX 5 bude rychlík, jako žádný jiný. Nabije se do patnácti minut
  • Telefon má podporovat neuvěřitelné 150W nabíjení kabelem

Výrobci baterií a vynálezci slibovali již leccos. V posledních letech se ovšem čím dál častěji v souvislosti s ukládáním energie objevuje slůvko „grafen“. Bohužel je to zatím vzdálená hudba budoucnosti. Grafen je příliš drahý a zatím se ho nedaří zlevňovat. Firmy proto raději vrhli všechny síly do vývoje rychlonabíjení.


Nepřehlédněte: Toto je Mercedes mezi telefony. Je levný, má nejvýkonnější procesor a úchvatný design


Xiaomi sešlápne plyn

V uplynulém roce jsme se tak dočkali prvních smartphonů s turbo nabíjením 120 W. Vyrobila je značka Xiaomi a tato hodnota pro ni zdaleka není konečná. V plánu má mnohem šílenější rychlosti. Dalším krokem v dosažení mety 200 W je 150W nabíjení.

Čínská společnost technologii již testuje a údajně nic nebrání tomu, aby ji v dohledné době začala zavádět do nových smartphonů. Cílem podniku prý je, aby se kompatibilní telefony byly schopny z 0 na 100 procent kapacity dobít za méně než 15 minut.

Rychlík každým coulem

Debutu rekordního nabíjení baterie bychom se měli dočkat v Xiaomi MIX 5 (Pro), tedy modelu, který by měl být tím nejšpičkovějším na trhu a který se za svou výbavu opravdu nebude muset stydět. V prodeji se má objevit ve druhé polovině roku, a kromě zběsilého nabíjení nabídne i fotoaparát s puncem německé značky Leica.

Na zadní straně bychom měli najít 50Mpx snímač s optickou stabilizací a laserovým ostřením, dále 48Mpx teleobjektiv s 5× optickým přiblížením a 48Mpx ultra-širokoúhlý senzor se záběrem 123°. Ve specifikacích vynikne také nejlepší procesor na trhu od Qualcommu s koprocesorem Surge C2 ISP (nebo C1 ISP) a velký OLED displej s frekvencí minimálně 120 Hz.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
1
Shares
1 komentář
  1. To s tou baterií už má iPhone 2 roky 🙁 xiaominku jsem si koupil před rokem nejnovější model, abych měl z čeho telefonovat, protože se mi rozbil původní telefon a za týden mi měl dojít nový iPhone 12 pro. Od první instalace během toho týdne používání se mi snížil výkon na polovinu. Koupě ale nelituji, dodnes mi slouží jako ovladač od TV a je jako nový 😂

Comments are closed.