Elektromobil

Xiaomi Car na spadnutí?! Nejnovější tweet šéfa Xiaomi je více než výmluvný

  • Xiaomi Car dorazí za dva roky
  • Je elektrický vůz blíž, než si myslíme?

Xiaomijeden z předních lídrů na trhu s mobilními telefony, se angažuje snad ve všech myslitelných segmentech komerční elektroniky. Mimo populární smartphony má v portfoliu chytré hodinky, náramky, koloběžky, notebooky, vysavače nebo IoT produkty.

Xiaomi Car bude

Vstupenka do světa elektromobilů se tak jeví jako celkem logický krok. Ještě nedávno čínský podnik zvažoval všechna pro a proti, sháněl potenciální investory a občas zašel do Tesly na čumendu.

Navíc zkušenosti s auty už měl. Ne však přímo s výrobou, ale přidruženými technologiemi, které dodává místním čínským značkám. Je evidentní, že právě v rostoucí popularitě elektrických vozů vidí velký tržní potenciál, kterého je třeba náležitě využít.


Nepřehlédněte: Expert: Mimozemšťané Rusům zabrání v jaderné válce na Zemi, na dálku deaktivují rakety


Skutečně až za dva roky?

Když se Zang Ziyuan, ředitel mezinárodního marketingového oddělení Xiaomi, na čínské sociální síti Weibo vloni podělil o první dojmy, nepomněl zmínit, že podnik do projektu Xiaomi Car vložil již více jak 10 miliard amerických dolarů.

Na tom je krásně vidět, že postavit zelené auto není žádná sranda. Každopádně, momentálně spoustu čtenářů navnadil poslední tweet Lej Ťüna, CEO čínské společnosti, který působí více než výmluvně.

Spousta fanoušků si myslí, že nejde o ohlédnutí za vývojem automobilů obecně, ale o náznak toho, že Xiaomi Car je na cestě. Nechme se překvapit! Původně se spekulovalo o představení v první polovině roku 2024, třeba to bude mnohem dříve.

Zdroj náhledové fotografie: CHUTTERSNAP, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares