Xiaomi bude mít slavného partnera. Na telefony si pořídí logo fotografické firmy Leica

  • Xiaomi by mělo brzy představit svůj nový top model
  • Výbava Xiaomi 12 Ultra bude skvělá
  • Významnou inovací bude fotoaparát Leica

Mobilní výrobci se už řadu let snaží využít znalostí i prestiže specialistů na optiku a fotografické přístroje. Jedním z nejčerstvějších partnerství na tomto poli bude spojení značek Xiaomi a Leica, o kterém se hovoří posledních několik měsíců.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous útočili v Maďarsku! Jste Putinovou loutkou, opřeli se do Orbána


Leica je slavná fotografická firma

V dnešní době je prostě „in“ mít v mobilu fotoaparát posvěcený nějakou velkou značkou ze světa fotoaparátů. Do skupiny výrobců, kteří si ulovili partnera se zvučným jménem, se brzy přidá i Xiaomi.

Německá značka Leica je na poli mobilních fotoaparátů velkým pojmem. Společnost dlouhodobě spolupracovala s Huawei, jenže s nástupem amerických sankcí se situace na mobilním trhnu dramaticky změnila. Huawei začal výrazně ztrácet tržní podíl, a tak kooperace obou firem skončila.

Partnerství potvrdila aplikace

Už několik měsíců se proto spekuluje, že Leica naváže spolupráci s Xiaomi. Tomuto mobilnímu výrobci se aktuálně na světových trzích daří, ale partnerství s Leicou by jeho mobilům přece jen dodalo ještě vyšší lesk.

Střípky informací o chystané spolupráci našel jeden z nadšenců, který se rýpal v kódu aplikace Galerie v nefinální verzi čínského firmwaru prostředí MIUI. Řetězce dat odkazují na filtry Leica, které bude možné použít při úpravách fotografií a videí. Stále není jasné, jaký bude rozsah nového partnerství. Víme jen, že prvním smartphonem s logem fotografické značky má být top model Xiaomi 12 Ultra.

Zdroj náhledové fotografie: Khoa Nguyen / Unsplash

Total
0
Shares