Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous útočili v Maďarsku! Jste Putinovou loutkou, opřeli se do Orbána

  • Anonymous zaútočili na maďarské zpravodajské servery
  • Premiéra Orbána mají za prokremelskou loutku

V pondělí bylo v Maďarsku kyberneticky napadeno několik provládních médií. Útočníci se přihlásili k hackerskému hnutí Anonymous. Chtějí tak vyjádřit nesouhlas s proruskou politikou premiérou Viktora Orbána a jeho vlády.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous smazali ruský úřad pro civilní letectví Rosaviatsia. Zaměsntanci se vrací k tužce a papíru


„Mé jméno je Legie,“ hlásají Anonymous

Madarské weby 888, Metropol a další se staly terčem hackerského útoku, který je změnil k nepoznání. Přihlásili se k němu hackeři z uskupení Anonymous. Stránky podle nich jen šíří vládní propagandu, a to bylo nutné sdělit čtenářům.

„Tato stránka je součástí vládní propagandy! Přinášíme vám pravdu! Místo propagandy nezávislý tisk! Podívejte se, jak vás propagandistická média klamou,“ mohli se Maďaři na webech dočíst krátce po útoku Anonymous.

Orbán je Putinův trojský kůň

Slavné hnutí Anonymous od začátku konfliktu na Ukrajině bojuje proti kremelskému režimu. Na některých ruských televizních kanálech se tak objevily reálné záběry z bojů na Ukrajině, které doprovodila ukrajinská státní hymna. Televizní vysílání přitom nebylo jediné, které čelilo jejich útoku. Hackeři napadají průběžně také stránky státních úřadů, ale i západních společností, které v Rusku nadále podnikají.

Velmi jim vadí také přístup vládní strany FIDESZ a maďarského premiéra, který navenek sice invazi odsoudil, ale skrytě šíří propagandu Kremlu. Anonymous proto teď Orbánovi ve videu vyslali jasný vzkaz a varování, že pokud nezmění své chování, Maďarsko se dostane do jejich hledáčku.

Válka musí skončit, zamyslete se

„Zdravím občany Svobodného světa. Od začátku války na Ukrajině většina zemí a společností přerušila politické a obchodní vazby s Ruskem. Věříme, že jediná morální věc, kterou můžeme v této situaci udělat, je zastavit jakoukoli podporu války Vladimira Putina. Všechny společnosti a země, které nadále podporují Rusko, podporují jeho válečné zločiny a zabíjení nevinných civilistů na Ukrajině, se budou za své činy zodpovídat.

Maďarská vláda mezitím nadále působí jako trojský kůň Kremlu v Evropě a blokuje jakoukoli akci na podporu ukrajinského lidu a sankcí proti Rusku. Musíte se sami rozhodnout, s kým jste. Neváhejte s uvalením sankcí. Neváhejte zastavit obchod s Ruskem. Není čas váhat. Je čas jít dál. Tato válka musí skončit. Přestaňte být trojským koněm Kremlu. Přestaňte být loutkou Vladimira Putina. Přestaňte šířit ruskou propagandu.

Toto je varování. My jsme Anonymous! My jsme Legie! Neodpouštíme! Nezapomínáme! Očekávejte nás!“

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
9
Shares