Xiaomi Black Shark 4 Pro

Xiaomi Black Shark 4 Pro: herní predátor je jednou nohou v Česku

  • Xiaomi vloni na jaře představilo pořádné železo
  • Black Shark 4 Pro je dravá štika pro náruživé hráče
  • Nyní novinka míří i na evropské trhy

Zepředu je Xiaomi Black Shark 4 Pro na pohled další klasický telefon. Prostě uniformní placka s velkým displejem a relativně úzkými rámečky. Jenže když se jí podíváte na záda, okamžitě vám dojde, že tady něco nehraje. Díky ostře řezanému fotoaparátu a efektnímu logu spolu s „techy“ patinou je jasné, že tenhle kousek cílí na poctivé pařany, pro které je hraní mantrou.

Black Shark 4 Pro

Pod kapotou má Black Shark 4 Pro „nařáchnuto“, až by jednomu praskla žilka v oku: osmijádrový procesor Snapdragon 880 s maximálním taktem 2,84 GHz. Dále 8 GB nebo 12 GB RAM a 128 GB, případně 256 GB vnitřní paměti. Zapomeňte na  Xiaomi 11T Pro. Tenhle ďáběl uměl 120W drátové dobíjení dávno před nimi. 4 500mAh baterii nabije do plna za pouhých 17 minut.


Nepřehlédněte: Samsung Galaxy S22+ RECENZE: mistr focení a kandidát na mobil roku


Na co jsme zapomněl? Ano, displej. Ten je prostě skvělý. Jde o Full HD+ AMOLED se 144Hz obnovovací frekvencí, podporou HDR10+ a navíc má ještě až 720Hz odezvu na dotyk. Foťáky? Víceméně do počtu, jenže tady se bavíme o herním zařízení. Na zádech najdeme trojici objektivů ve složení 64Mpx primární, 8Mpx ultra-širokáč a 5Mpx makro.

Cena rozhodně potěší

Co je ale v tuto chvíli nejdůležitější, je to, že novinka brzy zamíří i na evropský trh. Black Shark 4 Pro je k mání v konfiguracích 8 + 128 GB a 12 + 256 GB, přičemž slabší varianta vyjde na zhruba 14 000 Kč, vybavenější na necelých 16 600 korun i s daní.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Xiaomi (ilustrační)

Total
0
Shares