Telefon, čtečka otisků

Xiaomi 15 dostane jedinečný bezpečnostní prvek velký jen několik milimetrů

  • Xiaomi 15 má nabídnout revoluční skener otisků
  • Na rozdíl od oblíbeného optického bude ultrasonický
  • Ten je přesnější, ale dražší a složitější na výrobu

Pro celou řadu výrobců je čtečka otisků prstů de facto vyřešenou technologií. Všichni používají optickou, ty ultrasonické (ultrazvukové) se neuchytily. Jejich vývoj je nákladný a zbytečně zdvihají cenu samotných přístrojů. Přesto Xiaomi chystá v tomto ohledu menší revoluci.


Nepřehlédněte: Xiaomi 15: První informace o chystaném konkurentu iPhonů a Galaxy S24 unikají na povrch


Xiaomi 15 s čtečkou otisků prstů

Budoucí generace vlajkových lodí Xiaomi – Xiaomi 15 – je již v procesu příprav a podle známého tipéra Digital Chat Station z čínské sociální sítě Weibo nabídne tato vlajková řada speciální jednobodovou ultrasonickou čtečku otisků prstů nazvanou Huiding.

Podle dostupných informací bude tato čtečka kompatibilní s připravovaným procesorem Snapdragon 8 Gen 4, který se vůbec poprvé objeví právě v sérii Xiaomi 15. A s tímto prémiovým procesorem čínský výrobce zahrne do výbavy nových telefonů i údajnou čtečku otisků nové generace.

Telefon, čtečka otisků
Zdroj: ar130405 / Unsplash

Omezeně využívaná technologie

Ultrazvukové skenery otisků prstů využívají vysokofrekvenční zvukové vlny k vytvoření 3D mapy otisku prstu uživatele, což ve srovnání s optickými snímači nabízí vyšší úroveň přesnosti a především zabezpečení.

Ultrazvuková čtečka otisků najde své využití u větších a prémiovějších modelů – pravděpodobně tedy Xiaomi 15 Pro a Ultra. Malý model Xiaomi 15 bude používat upravený senzor společnosti Goodix. Ten je speciální v tom, že vlivem malého místa na displeji sníží rozpoznávací plochu pro otisk prstu na 5 × 5 milimetrů.

Klasické ultrasonické čtečky otisků používal především Samsung u vrcholných modelů své řady Galaxy Note a Galaxy S. V současnosti jde však o velmi omezeně využívanou technologii, z důvodů výše uvedených.

Zdroj náhledového obrázku: Lukenn Sabellan / Unsplash, zdroj: GizChina

Total
0
Shares