Xiaomi 15: První informace o chystaném konkurentu iPhonů a Galaxy S24 unikají na povrch

  • Xiaomi 15 dorazí letos, ale nejspíš až na podzim nebo v zimě
  • Nabídne především nový čipset Snapdragon 8 Gen 4

V Evropě aktuálně vrcholí přípravy představení nové vlajkové série Xiaomi 14, která měla premiéru už zkraje podzimu v Číně. Do Evropy, a tedy i do ČR, se podívá až v březnu. Již nyní ale prosakují informace o nadcházející sérii Xiaomi 15. Co vše víme?


Nepřehlédněte: Xiaomi Redmi Note 13 přichází do Česka. Všechny telefony mají AMOLED, ten nejlepší pak 200Mpx foťák


Xiaomi 15 – co víme?

Tipér Digital Chat Station odhalil to, co bylo notné části veřejnosti již delší dobu jasné. Xiaomi 15 dorazí s novým čipem Snapdragon 8 Gen 4 od Qualcommu. Tento čipset vyráběný 3nm architekturou od společnosti TSMC by měl nabízet klasický osmijádrový procesor se 2 výkonnými a 6 úspornějšími jednotkami.

K další výbavě by měl patřit exkluzivní displej. Standardní Xiaomi 15 si pravděpodobně zachová 6,36palcovou velikost obrazovky, zatímco varianta Pro by se mohla pochlubit jemně zakřiveným displejem s působivě tenkými 0,6mm rámečky (což je výrazné snížení oproti 0,9mm rámečkům u Xiaomi 14 Pro).

Displej modelu Pro navíc podle oficiálních zpráv nabídne maximální jas 2 400 nitů a variabilní obnovovací frekvenci v rozmezí od 1 Hz do 120 Hz, což potenciálně povede ke zlepšení výdrže baterie o 15 až 20 %.

Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Cena a dostupnost s otazníkem

Co se týče dostupnosti a ceny, jde o velmi vzdálenou budoucnost. Respektive, v Číně bude smartphonová série Xiaomi 15 uvedena pravděpodobně opět v posledním čtvrtletí roku 2024.

Tudíž by dávalo smysl, že do Evropy se podívá opět až zkraje roku 2025. Pokud tedy budeme počítat se stejným scénářem, jako letos.

Zdroj náhledové fotografie: Xiaomi, zdroj: GizChina, Nano Compare

Total
0
Shares