Xiaomi 12T Pro

Xiaomi 14 je předurčen k úspěchu. Nabídne nádherný displej, snový výkon i parádní fotoaparát

  • Xiaomi 14 se představí již za pár týdnů
  • Vlajková loď dostane nový Snapdragon 8 Gen 3
  • K další výbavě bude patřit i 90W nabíjení nebo trojitý 50Mpx fotoaparát

Čínský výrobce Xiaomi se pomalu chystá na představení své nové vlajkové řady Xiaomi 14. Ta by měla představovat absolutní vrchol androidové produkce a očekává se, že s lehkým odstupem času dorazí také do České republiky. Kompletní výbava nyní unikla na internet.


Nepřehlédněte: Xiaomi 14 Pro bude naprosto skvělý telefon. Chybět bude snad jen vodotrysk


Xiaomi 14 v závěrečném úniku

Na sociální síti Weibo se objevil obrázek, údajný marketingový prospekt přímo od Xiaomi, který má odhalovat drtivou většinu výbavy základního modelu Xiaomi 14. S tím by měl být uveden ještě vylepšený model Xiaomi 14 Pro a také 14 Ultra. Únik se však dotýká pouze prvního zmíněného.

Konstrukce se lehce promění, hlavně fotomodul je zřejmě poskládán ve velmi obskurním stylu. Zde je třeba upozornit, že musíte brát s lehkou rezervou nejen výbavu, ale i dosavadní uniklé snímky či rendery Xiaomi 14.

Tak tedy: na přední straně by se měl vyjímat 6,44″ OLED displej se 120Hz frekvencí, vysokým rozlišením 1,5K a také velmi vysokou svítivostí 2 800 nitů. Obrazovka má podporovat také Dolby Vision, HDR10+ a barevný gamut DCI-P3.

Snapdragon, LPDDR5x a 90W nabíjení

Uvnitř nové vlajkové lodě Xiaomi 14 najde místo čipová sada Snapdragon 8 Gen 3, zbrusu nový 3nm čipset od amerického Qualcommu. Samozřejmostí bude 8 nebo 12 GB RAM typu LPDDR5x, popřípadě úložiště nového typu UFS 4.0.

Akumulátor s kapacitou 4 600 mAh má nabídnout speciální čip pro správný power management. Součástí bude i svižné 90W nabíjení kabelem, 50W nabíjení na bezdrátové podložce Qi a ještě 10W reverzní nabíjení.

Opomenout nesmíme ani fotoaparát. Na zádech najde domov trio fotoaparátů: 50Mpx hlavní s optickou stabilizací, 50Mpx teleobjektiv s 3× optickým přiblížením a nakonec také 50Mpx ultraširokoúhlý. Z další výbavy stojí za zmínku ještě odolnost vůči vodě a prachu IP68, duální GPS, stereo reproduktor nebo infraport pro ovládání domácí elektroniky. Operační systém Android 14 zastíní nová grafická nadstavba HyperOS.

Nutno znovu upozornit, že specifikace je třeba brát s mírnou rezervou. Jde o únik ze sociálních sítí, Xiaomi situaci nijak nekomentovalo, není tedy možné ověřit pravost údajných specifikací. Vše by se mělo rozklíčovat již brzy, a sice na konci října, kdy v Číně dojde k uvedení celé produktové řady Xiaomi 14.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares