Xiaomi 12T Pro

Xiaomi 14 je doslova za rohem. Nejvýkonnější androidový telefon vypálí konkurenci rybník

  • Xiaomi se chystá na představení nové vlajkové lodě Xiaomi 14
  • Odhalení v Číně se odehraje už tento čtvrtek 26. října

Čekání je zdá se u konce, nejúspěšnější čínský výrobce na evropském trhu – Xiaomi – již tento čtvrtek v Číně představí svůj vůbec nejočekávanější smartphone, a sice vlajkový model Xiaomi 14. Ten má být napěchován novými technologiemi, ať už hardwarem, tak softwarem.


Nepřehlédněte: Xiaomi 14 je předurčen k úspěchu. Nabídne nádherný displej, snový výkon i parádní fotoaparát


Xiaomi 14: Premiéra už za pár dní

Velkou novinku, tedy oficiální datum představení Xiaomi 14, oznámil na síti X (dříve Twitter) lovec úniků Ben Geskin. Ten zveřejnil oficiální pozvánku pro čínské novináře, která hlásá „Napříč časem“ a odhaluje, že k představení dojde 26. 10. ve 13 hodin tuzemského času.

Oficiální pozvánka odhaluje leda hranu telefonu s hezky tvarovaným fotomodulem. Geskin však dodává i doprovodné informace. Novinka podle něj obdrží jako první smartphone na světě extrémně výkonný Snapdragon 8 Gen 3 od Qualcommu.

Bezprecedentní výkon a nový HyperOS

Tento čipset má nabídnout velké inovace především v odvětví gamingu. Spekuluje se o podpoře až 240 fps při hraní, schopnosti upscalovat až do 8K po připojení k televizi či monitoru a také podpoře ray-tracingu a Unreal Enginu 5. Snapdragon 8 Gen 3 by tedy měl zatopit svému 3nm sokovi – procesoru Apple A17 Pro.

Kromě toho se u Xiaomi 14 očekává také nový operační systém HyperOS. Ten má nahradit dosavadní neoblíbenou nadstavbu MIUI. HyperOS poběží na základu Androidu 14, ale měl by být k nerozeznání od čistého Androidu. Podle uniklých informací to nicméně bohužel vypadá, že nelze očekávat velké odlišnosti od značně nepopulárního MIUI.

Přestože Xiaomi 14 v Číně započne svůj prodej ještě před Vánoci, v Evropě si budeme muset počkat. K uvedení na západních trzích dojde až v příštím roce, pravděpodobně v průběhu jara.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Ben Geskin, GSMArena

Total
0
Shares