Xiaomi 13

Xiaomi 13 bude fotomonstrum. Pomůže legendární Leica, ale dalekohled z telefonu neudělá

  • Unikají první informace o novém Xiaomi 13
  • Spojenectví s Leicou slibuje prvotřídní fotoaparát

Věhlasný výrobce fotoaparátů se přestěhoval do Xiaomi a už první mobil 12S Ultra s touto značkou na zádech naznačil, kam se letos kvalita mobilní fotografie posune. Výkladní skříní čínského výrobce se ale stane až připravovaný model Xiaomi 13, o němž v uplynulých hodinách začaly na veřejnost unikat první střípky výbavy.


Nepřehlédněte: Hyundai se chystá na Měsíc: Postaví super odolného robota pro práci ve vesmíru


Nejvýkonnější procesor pro Android

Přestože do vydání nového top modelu Xiaomi 13 zbývá ještě několik měsíců (premiéra se zřejmě uskuteční až v listopadu/prosinci), již teď máme poměrně jasnou představu, co by měl nejlepší kousek čínského výrobce nabízet.

Model Xiaomi 13 bude osazený nejmodernějším procesorem Snapdragon 8 Gen 2 od společnosti Qualcomm, který na oficiální premiéru stále čeká. Na čelní straně pak telefon nabídne jemný 120Hz OLED displej vyrobený na bázi technologie LTPO, jenž se bude umět podtaktovat na naprosté minimum, a tak výrazně pošetří baterii.

Leica a speciální čip Xiaomi

Klíčovým prvkem výbavy Xiaomi 13 budou samozřejmě i fotoaparáty, na které bude opěvovaná firma Leica dohlížet a pomáhat s blíže nespecifikovanými funkcemi.

Podle známého tipéra Digital Chat Station, který působí na čínském mikroblogu Weibo, se v sestavě objeví hned dva špičkové snímače: 50Mpx hlavní senzor a 50Mpx teleobjektiv. Whistleblower nicméně dodal, že přiblížení senzoru nebude velké.

Skvělým výsledkům fotoaparátu Xiaomi 13 by měla pomoci nejen spolupráce s německou Leicou, která připraví software, ale i speciální koprocesor Surge C2. Ten pro změnu vypomůže se zpracováním fotografií a videa.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Realmicentral

Total
0
Shares