Robot, AI

Hyundai se chystá na Měsíc: Postaví super odolného robota pro práci ve vesmíru

  • Známá jihokorejská automobilka Hyundai se chystá do vesmíru
  • Plánuje zkonstruovat robota, který na Měsíci pomůže lidské posádce

Automobilka Hyundai chce dobýt Měsíc. Asijská firma oznámila, že zkonstruuje robota, který pomůže lidské posádce při průzkumu měsíčního povrchu. Upozornil na to server The Sun.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence nakreslila, jak to bude vypadat, až ovládne svět. S lidstvem udělá rychlý konec


Hyundai postaví robota

Jihokorejský automobilový gigant překvapil odbornou veřejnost prohlášením, že vyvíjí robota, který bude zkoumat povrch Měsíce. Není přesně jasné, jak bude stroj vypadat, ale firma avizuje, že se zaměří na odolnost, aby zvládl fungovat v těch nejdrsnějších podmínkách. Mohl by mít podobu dvounohého robota, který chodí jako člověk, čtyřnohého stroje podobného psovi nebo tradičnějšího roveru.

Robot bude součástí ambiciózního jihokorejského vesmírného programu, který počítá s tím, že země přistane na Měsíci do roku 2030. Na vesmírném stroji Hyundai pracuje společně s automobilkou Kia a šesti jihokorejskými výzkumnými ústavy.

Korejci se chystají na Měsíc

Smělý plán Jižní Koreje oznámil loni v dubnu prezident země Mun Če-in. „Do roku 2030 dosáhneme svého snu o přistání na Měsíci za použití vlastní nosné rakety. Technologická zdatnost, zkušenosti a sebevědomí, které získáme průzkumem Měsíce – prvním krokem v průzkumu vesmíru – poskytnou pevný základ pro vesmírný rozvoj,“ řekl.

V projevu, který citovala média po celém světě, také opakovaně poukázal na rozvoj vesmírného programu země i na další smělé plány, které Jižní Korea chystá. Kromě výpravy na Měsíc jde kupříkladu o plánované vyslání sondy k asteroidu Apophis.

Zdroj náhledové fotografie: maximalfocus / Unsplash, zdroj: The Sun, Spacenews

Total
0
Shares