DXOMARK

DXOMARK: Výrobci nám neposílají telefony, stěžuje si. Xiaomi 12S Ultra jsme si museli koupit!

  • DXOMARK nedostává telefony k testování
  • Bojí se výrobci nebo se snaží pouze ušetřit?

Jak jistě víte, jednou ze stěžejních disciplín analytiků z DXOMARK je hodnocení kvality fotoaparátu u mobilních telefonů. V minulosti respektovaný benchmark to však v posledních několika letech schytává ze všech stran. V této souvislosti se dost často omílá klientelismus a nekonzistentní kritéria.

DXOMARK v kostce

  • předním „nezávislým“ zdrojem v oblasti testování kamer mobilních telefonů, fotoaparátů nebo čoček
  • s každým dalším testovaným zařízením zpochybňován kvůli podezření z klientelismu
  • smartphonům umístěným ve špici žebříčku se obecně dostává velké pozornosti

Ať je tomu, jak chce, jedno je zřejmé: zařízení, které se umístí na vrcholu žebříčku se vždy dostává velké pozornosti. A podle šéfa DXOMARK je právě toto paradoxně důvodem, proč poslední dobou výrobci posílají k testování čím dál tím méně smartphonů, informuje GSMArena.


Nepřehlédněte: NASA hlásí zásadní průlom: Rover Perseverance našel na Marsu organické látky


Xiaomi 12S Ultra
Ilustrační / Zdroj: Xiaomi

I s papírově čím dále lepšími fotoaparáty se nezřídkakdy stává, že nastupující generace fotí hůře než ta přechozí; viz loňská kauza ohledně Samsung Galaxy S20/21 Ultra.

Prestiž, nebo peníze?

Narážel tak na nedávnou situaci ohledně vlajkového telefonu Xiaomi 12S Ultra.  Lej Ťün, CEO společnosti, se totiž nechal slyšet, že novinku do slavné laboratoře nepošlou jednak proto, že poplatky za testy nestojí málo, jednak proto, protože je přesvědčen, že fotí prostě skvěle.

DXOMARK to nakonec vyřešil tak, že si smartphone koupil ze svého. Je však otázkou, zdali si mobilní značky nechtějí kazit reputaci, anebo zkrátka nechtějí k testování posílat každý nový telefon, protože v tom zkrátka nevidí smysl.

Zdroj náhledové fotografie: Harry Cunningham / Unsplash

Total
0
Shares