Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra zboří hranice rychlosti nabíjení. Přidá k tomu šílený design a luxusní foťák

  • Připravovaný Xiaomi 12 Ultra by měl nadchnout zabijáckým foťákem Leica
  • Z rukávu vytáhne i 120W turbo nabíjení baterie a fantastický displej

Příští vlajková loď od Xiaomi bude oslňovat nejen dechberoucím výkonem, ale také skvělou výdrží na baterii a prvotřídním fotoaparátem. Přesvědčena o tom je jak laická, tak odborná veřejnost včetně uznávaných tipérů, jako je třeba Digital Chat Station.


Nepřehlédněte: Google promění telefon ve vodováhu. Stačí znát kouzelné slovo


120W turbo nabíjení a 120Hz OLED displej

Je to právě tento známý čínský whistleblower, kdouveřejnil podrobnosti o baterii a fotoaparátu připravované Ultry. Podle něj nový špičkový smartphone bude napájet baterie článku 4 860 mAh, přičemž pomyslnou třešničku na dortu má být neuvěřitelně rychlé nabíjení.

Do balení 12 Ultra má Xiaomi přibalit 120W napájecí adaptér, se kterým bychom se na plnou kapacitu mohli dostat za nějakých 25 minut, což by byl fantastický výsledek. Vedle toho bude k dispozici také 50W bezdrátové nabíjení, a dokonce i 10W nebo 15W reverzní bezdrátové nabíjení pro doplnění energie třeba sluchátkům nebo chytrým hodinkám.

Ale to je jen pouhý zlomek z předpokládané výbavy Xiaomi 12 Ultra. Objevit se v ní má i skvělý OLED displej se zakřivením po stranách s vysokým QHD rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz a podporou standardů DCI-P3 / HDR10 pro přesnou reprodukci barev. Je také víceméně jisté, že telefon bude pohánět nový top procesor od Qualcommu, tedy 4nm Snapdargon 8 Gen 1.

Xiaomi Mi 12 Ultra a nekompromisní Leica

V kruhové ploténce na zádech Xiaomi 12 Ultra, která se vymyká všemu, co jsme zatím mohli vidět a zabere třetinu zadní strany, bude trojice snímačů. Má zde být 50Mpx hlavní senzor (typ Samsung GN2 velikosti 1/1,12″) s pixely o velikosti 1,4 μm pro „výjimečně detailní fotografie v běžném nastavení“ a také podporou 4K videa při frekvenci až 120 snímků za sekundu. Společnost mu udělá dvojice snímačů se shodným 48Mpx rozlišením pro ultraširokoúhlé fotky a přiblížení snímané scény (periskopický objektiv).

Veřejné tajemství

Xiaomi zatím existenci smartphonu 12 Ultra oficiálně nepřiznalo. Všichni ale tak nějak cítí v kostech, že nový top model je skutečně ve vývoji a tak pouze otázka času, kdy bude veřejnosti představen.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem LetsGoDigital

Total
0
Shares