Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra vypálí konkurenci rybník. Víme, kdy bude mít premiéru!

  • Xiaomi 12 Ultra zboří hranice rychlosti nabíjení
  • Přidá k tomu úchvatný design a luxusní foťák

V loňském roce se Xiaomi protlačilo do úplné světové špičky. Jeho model Mi 11 Ultra byl prostě skvělý. Letos na něj naváže připravovaný nástupce, který znovu nabídne perfektní displej, supervýkonný procesor i prvotřídní sestavu fotoaparátů. Otazník zatím visí nad dostupností smartphonu. Oficiálně potvrzeno stále nebylo vůbec nic. Nejnovější únik od spolehlivého zdroje nicméně naznačuje, že je premiéra telefonu na spadnutí.


Nepřehlédněte: Z Ukrajiny se stěhují do Česka. Vývojáři slavné hry STALKER míří do Prahy


Xiaomi 12 Ultra bude bezkonkurenční stroj

Xiaomi bylo dlouhá léta synonymem pro přístroje se skvělým poměrem výkonu a ceny. Poprvé se firma odvázala s řadou Mi 10. Loni zamířila ještě výš a model Mi 11 Ultra se stal neohroženým vládcem žebříčku fotomobilů organizace DxOMark. Letos to nebude už nic jiného než pořádná jízda.

O novém Xiaomi 12 Ultra se hovoří několik posledních měsíců a výrobce vydání telefonu neustále odkládá, posouvá. I on toho má ale už nejspíš po krk, a tak se s novou Ultrou brzy setkáme. Podle vždy dobře informovaného tipéra Mukula Sharmy bude telefon v Číně představen již v průběhu května.

Nejlepší na světě

Xiaomi údajně neporuší zaběhlou tradici a smartphone uvede nejdříve na svém domovském trhu. Později ho nabídne i lidem v jiných částech světa. Kdy přesně k tomu dojde, ovšem netušíme. Z dostupných zpráv však víme, že Xiaomi 12 Ultra dostane snovou výbavu.

Uvnitř má kmitat dosud neoznámený osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+, zatímco vepředu telefonu nabídne QHD OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Baterie má mít kapacitu 4 900 mAh baterii a podporováno bude rychlé 120W kabelové nabíjení.

Stejně jako loňský typ Mi 11 Ultra novinka na první pohled překvapí fotoaparátem a letos přidá punc slavné značky Leica. Foťák se bude roztahovat přes celou třetinu horní části zad a najdeme v něm čtveřici snímačů (od Sony) s vysokým rozlišením a neuvěřitelnými schopnosti přiblížení (zoomu).

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem LetsGoDigital

Total
0
Shares