Xiaomi

Nový brutální fotoaparát od Sony má dostat tohle Xiaomi. Co nabídne?

  • Xiaomi chystá další telefon
  • Mělo by jít o top model každým coulem
  • Dostane také nový obří senzor od Sony

I po letech nebývale agilní Xiaomi neustále dokazuje, že do naprosté špičky patří právem. A pro názornost nemusíme chodit daleko. Vezměte si třeba jen to, jak to bylo vloni. Značka představila povedenou řadu smartphonů Xiaomi Mi 11 v čele s vrcholným modelem Mi 11 Ultra, který fotil jak o život.

První se Sony IMX800

Nejinak tomu – zdá se – může být i letos. Po nedávno uvedených vlajkových vlajkových telefonech Xiaomi 12 a 12 Pro se stále čeká na toho nejlepšího z nejlepších. No jasně! Řeč je o variatě 12 Ultra. Z doposud avizovaných „zaručených“ specifikací, parametrů a dalších informací se dá postavit vcelku solidní mozaika toho, co nás čeká a nejspíš nemine.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ničí Rusko přesnými kybernetickými útoky, zveřejnili již dva miliony e-mailů


Xiaomi 12 Ultrailustrační (Zdroj: se souhlasem LetsGoDigital)

Tedy za předpokladu, že čínský brand skutečně novinku představí. Šušká se totiž, že bychom se mohli dočkat už během května. A taky se šušká, že půjde o úplně první smartphone na trhu s obřím senzorem IMX800 od Sony. Ten foťák není fikce, k když se o něm v útržcích mluví od začátku minulého roku.

Špičkové Xiaomi, špičková výbava

Na nejrůznějších webech se objevují zprávy, že už jej zběsile testují i ostatní výrobci mobilních telefonů. Snímač by měl nabídnout dosud nevídanou porci detailů, bezprecedentní stabilizaci a vybroušený noční režim, na což jsme v redakci opravdu hodně zvědaví.

A něco dalšího mimo fotoaparát by nebylo? Bylo! Ve hře je keramické tělo i hliník v kombinaci s veganskou kůží nebo sklem. Pod kapotou vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen 1, až 16 GB RAM a 256/521/1 TB paměti plus 4 900mAh baterie s podporou 120W nabíjení.

Xiaomi 12
ilustrační (Zdroj: Xiaomi)

Abych nezapomněl: čelní stranu vyplní QHD OLED displej se 120Hz obnovovací frekvencí a nebudou chybět ani pořádná optika s puncem Leica. A Cena? To nejlepší na konec. Xiaomi 12 Ultra by měla vycházet na nějakých 40 tisíc korun bez DPH. To asi nebude mobil pro masy, co říkáte?

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva společnosti Xiaomi (ilustrační)

Total
0
Shares