Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra bude novým vládcem fotomobilů, snadno ovládne žebříček DxOMark

  • Nový špičkový Xiaomi 12 Ultra nabídne drtivý výkon a 120W nabíjení baterie
  • Doslova nepřekonatelný pak bude fotoaparát, který vyladí firma Leica

Společnost Xiaomi už delší dobu pracuje na svém nejlepším smartphonu. Víme, že má mít prvotřídní výbavu v čele se špičkovým fotoaparátem a také nejvýkonnější procesor na světě. Podle mnohých se Xiaomi 12 Ultra snadno stane vládcem fotomobilů prestižního žebříčku organizace DxOMark.


Nepřehlédněte: Rusové mají další problém! Xiaomi, OPPO a Huawei omezují dodávky chytrých telefonů


Xiaomi 12 Ultra bude nejlepší Android telefon

Zahraniční média přišla tento týden s informací, že byla premiéra Xiaomi 12 Ultra odložena na druhou polovinu roku. Překvapení to ale žádné není. Ve smartphonu má totiž tikat 4nm procesor Snapdragon 8 Gen 1+, jehož představení zatím není na pořadu dne. Dojít k tomu má až za několik měsců.

Fotoaparát zboří tabulku DxOMark

Zatímco na přední straně Xiaomi 12 Ultra bude velký 2K OLED displej s rychlou obnovovací a vzorkovací frekvencí, který ochrání tvrzené sklo Gorilla Glass Victus+, vzadu bude muziku tvrdit špičkový fotoaparát uložený v masivním kruhovém fotomodulu. Skládat se má z trojice snímačů, které dodá japonská společnost Sony.

K dispozici bude hlavní, ultraširokoúhlý a periskopický objektiv, přičemž mnozí už dnes predikují, že Xiaomi 12 Ultra mrknutím oka zboří respektovaný žebříček fotomobilů. Spekuluje se, že na vývoji softwaru pro fotoaparát se podílí věhlasná německá společnost Leica, která dřív spolupracovala s Huawei.

Nabíjení bude další velkou předností připravovaného top Xiaomi. Samotný 4 900mAh akumulátor má totiž těžit z faktu, že jej bude možné nabíjet s výkonem 120 W pomocí kabelu nebo 50 W bezdrátově, což jsou moc pěkné hodnoty.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem LetsGoDigital

Total
1
Shares