Xiaomi 12 Lite

Do Česka zamíří další skvělý telefon. Je to parádní žiletka Xiaomi 12 Lite

  • Xiaomi 12 Lite o sobě dává vědět
  • Jde o telefon s vyváženou výbavou
  • Co o novince už v předstihu víme?

Xiaomi už v „tichosti“ připravuje další nový smartphone. Na půl vteřiny odbočím a zeptám se: Pamatujete na Xiaomi Civi z podzimu loňského roku? Protože přesně tak by měla novinka vypadat, avšak s jedním nepatrným rozdílem. Aby alespoň v něčem držel z pohledu designu basu dostane na vlast stejný fotomodul jako má aktuální vlajková řada.

Xiaomi 12 Lite

Pokud jde o pomyslný obvod v pase, tahle Twiggy by měla mít tloušťku pod 7 milimetrů. V tomto směru půjde o stejnou žiletku jako třeba Vivo X60 Pro (recenze), to znamená, že i s jistým úchopem není takový mobil rozhodně pro každého.

Nicméně, na nejrůznějších webech se objevují zvěsti, že příchod odlehčené verze je doslova na spadnutí. A vzhledem k tomu, že v minulosti se její předchůdci prodávali i u nás, je už předem jasné, že nejinak tomu bude i v tomto případě.


Nepřehlédněte: Hranici USA s Mexikem hlídají roboti. Psí terminátoři lidem nahánějí hrůzu


Xiaomi Civi
ilustrační (Zdroj: tisková zpráva Xiaomi)

Výbava rozhodně ujde

Předesílám, že tohle nebude vlajková loď. Výbavou spíše spadá do střední třídy. Čelní stranu vyplní 6,55″ AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 hertzů. Procesor? Snapdragon 778G+ spolu  s až 12 GB RAM a 256 GB paměti.

Hlavní fotoaparát Xiaomi 12 Lite prý zahrnuje snímače s rozlišením 64 + 8 + 5 Mpx, je vybavený fázovým automatickým ostřením a zvládne 4K videa při 30 FPS. Baterie by měla disponovat kapacitou 4 500 mAh a velmi rychlým 50W nabíjením. Premiéra by měla proběhnout v nejbližších týdnech.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Xiaomi (ilustrační)

Total
20
Shares