Xiaomi 12 Lite

Xiaomi 12 Lite bude splněným snem. Nabídne parádní výbavu za hubičku

  • Xiaomi 12 Lite o sobě dává vědět
  • Jde o telefon se zajímavou výbavou

Společnost Xiaomi chytré telefony z řady Xiaomi 12 představila ještě na konci loňského roku, v Evropě pak se zpožděním, a proto se teprve začnou prodávat. Hovoříme o modelech Xiaomi 12, Xiaomi 12X a Xiaomi 12 Pro. Nyní se opět potvrdilo, že je zanedlouho doplní varianta Xiaomi 12 Lite, která zaujme nejenom slušnou výbavou, ale především, doufejme, parádní cenou.


Nepřehlédněte: Parádní Xiaomi jde do prodeje. Notebook má rychlý displej i grafiku Nvidia RTX


Xiaomi 12 Lite pohání Snapdragon

Chystaný telefon se právě objevil v testovací platformě Geekbench, která potvrdila, že využije schopností procesoru Snapdragon 778G a přinejmenším 8 GB operační paměti. Xiaomi 12 Lite obdržel skóre 788 testem jednoho jádra procesoru a 2 864 bodů v testu více jader naráz.

Připomeňme, že Snapdragon 778G je osmijádrový 5G čip, jehož nejvýkonnější jádra kmitají na frekvenci 2,4 GHz. O grafickou akceleraci se stará jednotka Adreno 642L. Výsledky nového Xiaomi jsou v souladu s výkonem, které podávají ostatní telefony se stejným procesorem. Test dále potvrdil použití operačního systému Android 12 a prostředí MIUI 13.

Výbava rozhodně ujde

Co se dalších specifikací týče, hovoří se o tom, že čelní stranu smartphonu vyplní 6,55palcový AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 hertzů. Baterie by měla disponovat kapacitou 4 500 mAh a rychlým 50W nabíjením.

Xiaomi 12 Lite nezklame ani fotoaparátem: zahrnovat má snímače s rozlišením 64 + 8 + 5 Mpx (hlavní, ultraširokoúhlý a telemakro). Samozřejmostí bude fázové automatické ostření PDAF a podpora 4K videa při třiceti snímcích za sekundu.

Premiéra připravovaného Xiaomi by měla proběhnout v nejbližších týdnech. Přesný termín zatím neznáme.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Xiaomi (ilustrační)

Total
1
Shares
2 komentářů
  1. Nechápu proč je psáno že bude za hubičku, když cena neznámá.
    Všude se psalo že bude nejmenší,ale 6,55 úhlopříčka to nebude asi nejmenší..

Comments are closed.