Xaomi 12 Lite

Xiaomi 12 Lite bude alternativa pro nejlepší smartphony. Může to být prodejní trhák

  • Xiaomi 12 Lite bude nové želízko čínského výrobce v ohni
  • Nabídne skvělou výbavu za cenu, která vám možná přijde až nezvykle nízká

Pokud chcete dobře vybavený Xiaomi, který vás nebude stát majlant, počkejte si. Čínský výrobce přesně jeden takový smartphone připravuje. Server Xiaomiadictos přidává další detaily včetně výbavy.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ukradli Rusům 437 500 e-mailů. Takto vypadá pravé kybernetické peklo


Xiaomi nechce být jen výrobcem cenově výhodných (čti levných) přístrojů. Už delší dobu se snaží proniknout i do kategorie top smartphonů a celkem se mu to daří. Letos jsou to modely Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro, které tvrdí muziku.

Na cestě je Xiaomi 12 Lite

Jenže ani jeden z těchto smartphonů není levný, a tak by prodejní čísla mohla dělat spíš připravovaná odlehčená verze. Xiaomi 12 Lite bude zlatou střední cestou v případě, kdy chceme dobře vybavený smartphone z vlajkové série 12, ale nechceme za něj „platit raketu“. Jeho výbava nebude vůbec špatná.

Xaomi 12 Lite
Zdroj: FONETECH.CZ

Výborná výbava

Smartphone má pohánět osmijádrový čipset Snapdragon 778G, který bude mít integrovaný 5G modem; případní zájemci tak nebudou o moderní mobilní internet ochuzeni. Certifikace dále odhalila paměťové varianty: víme tak, že telefon bude k dispozici ve verzích 6 GB RAM+ 128 GB RAM, 8 GB RAM + 128 GB a 8 GB RAM + 256 GB. K dispozici bude také NFC konektivita pro bezkontaktní platby chytrým telefonem u obchodníka, i když to asi nikoho moc nepřekvapí.

Displej by měl být typu AMOLED s podporou rychlé 120 Hz obnovovací frekvence, perfektními pozorovacími úhly a skvělým barevným podáním. Podrobnosti unikly také o fotoaparátu: hlavní senzor bude 50Mpx s optickou stabilizací obrazu (OIS) a doplní ho ultraširokoúhlý fotoaparát a zřejmě i telemakro objektiv.

Cena

Cena Xiaomi 12 Lite by se na našem trhu měla pohybovat někde na úrovni Redmi Note 11 Pro+ 5G, čili na úrovni 10 500 Kč. Záležet bude samozřejmě na paměťové konfiguraci, kdy vždy platí, že čím je lepší, tím bude telefon dražší a naopak.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares