Xiaomi Redmi Note 12

Nové Xiaomi bude mít design od Applu a 108Mpx fotoaparát. Tak co, líbí?

  • Xiaomi chystá další telefon
  • Jde o odlehčený vlajkový model
  • Design si prý vypůjčil od Applu

Xiaomi už v „tichosti“ připravuje další nový smartphone. Nepůjde však o čistokrevnou vlajku, ale odlehčenou variantu aktuální prémiové řady. Výbavou tedy spíše spadá do střední třídy.

Xiaomi 12 Lite

Čelní stranu vyplní 6,55″ AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 hertzů. Procesor? Snapdragon 778G+ spolu  s až 12 GB RAM a 256 GB paměti.

Zadní fotoaparát Xiaomi 12 Lite prý zahrnuje snímače s rozlišením 64 + 8 + 5 Mpx, je vybavený fázovým automatickým ostřením a zvládne 4K videa při 30 FPS. Tak nakonec to nejspíš bude jinak.


Nepřehlédněte: Rusové se vrátí do doby sovětských digiher. Plánují spustit výrobu vlastních procesorů


Design à la iPhone?

Zatímco 8Mpx ultra-širokoúhlý a 5Mpx telemakro zůstávají, nově se hojně šušká o hlavním 108Mpx senzoru, který by mohl mít i optickou stabilizaci obrazu, což – pokud se to skutečně potvrdí – je velmi dobrá zpráva.

Baterie by měla disponovat kapacitou 4 500 mAh a velmi rychlým 67W nabíjením. A ještě k designu. Xiaomiui avizuje, že se novinka až nápadně podobá iPhonům od Applu. Osobně tam podobnost vyjma zploštělého kovového rámu moc nevidím.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Xiaomi (ilustrační)

Total
24
Shares
2 komentářů
  1. Ne, nelíbí. To se sakra ta praštěná selfie kamera musí pořád cpát do displeje?! To nejde vyřešit jako u POCO F2 Pro? To je první na co kouknu, na díru v displeji a nezájem. To je ale jen můj názor, ahoj Martin.

Comments are closed.