Windows bezpečnostní díra

Windows má další bezpečnostní díru, postihuje 9 z 10 Čechů

  • Operační systém Windows patří k rozšířeným platformám
  • Aktuálně v Redmondu řeší velký problém
  • Objevila se závažná chyba, ohrožuje většinu českých uživatelů

Windows 11 už klepe na dveře (oficiální premiéra je ohlášena na říjen), ale momentálně se jméno jednoho z nejrozšířenějších operačních systému na planetě skloňuje z jiného důvodu. Americká Federální agentura pro kyberbezpečnost (CISA) objevila závažnou bezpečnostní chybu, na kterou nyní upozorňuje i samotný Microsoft.

Zaostřeno na Windows

Na tu experti narazili v softwarové součásti MSHTML, kterou využívá prohlížeč Internet Explorer stejně jako Microsoft Outlook nebo sada populárních nástrojů Office. Díky “zadním vrátkům” může útočník poměrně snadno získat kontrolu nad zařízením, např. skrze potvrzení o zobrazení dodatečných prvků Active X, bez kterých se příloha v e-mailu nebude postiženému uživateli zobrazovat správně.


Nepřehlédněte: Bezpečnostní díra BrakTooth doslova kosí Android i Windows


Bezpečnostní chyba
Po nedávné bezpečnostní chybě BrakTooth má Microsoft další vrásky na čele

Postiženo až 90 % počítačů v ČR

Proto je potřeba klást velký důraz nejen na kontrolu domácí, ale i korporátní korespondence a za žádnou cenu takové požadavky nepotvrzovat! Ideální je se okamžitě spojit s firemním IT Technikem a požádat o ověření! Tento problém se týká všech mutací Windows distribuovaných mezi léty 2008 až 2019.

Jak informuje web threatpost, Microsoft nastalou situace s bezpečnostním týmem bryskně prošetřuje a analyzuje, zdali nejsou v ohrožení i další aplikace nad rámec balíčku Office. Server Novinky.cz se nechal slyšet, že v České republice může být postiženo až 90 % počítačů.

Total
7
Shares