Windows 11

Dokument naznačuje termín vydání Windows 11

  • Intel nejspíše nechtěně prozradil, kdy vyjde operační systém Windows 11
  • Interní dokument naznačuje, že jedenáctky dorazí zkraje podzimu

Společnost Microsoft v červnu odhalila nový operační systém Windows 11. Později uveřejnila hardwarové nároky a také uvedla, že upgrade bude zadarmo pro ty, kdo již vlastní počítač s legální verzí Windows, který splňuje nároky nových jedenáctek.


Nenechte si ujít: Windows 11 – cena, hardwarové nároky a dostupnost


Microsoft nic neprozradil

Přesný termín vydání Windows 11 ovšem americký počítačový gigant zatím nezveřejnil. Pouze uvedl, že k vydání dojde ve druhé polovině roku, nebo na jeho konci. Možný příchod očekávaného operačního systému nyní možná nevědomky prozradil Intel. V jedné poznámce k ovladačům pro jedenáctky totiž apeloval na své partnery, aby dodrželi termín dodání příslušných kompatibilních driverů do 24. září. Některé zasvěcené zdroje pak hovoří o tom, že finální verze Windows 11 pro spotřebitele dorazí už v průběhu třetího říjnového týdne.

Prozradil Intel možný příchod operačního systému Widnows 11?
Prozradil Intel možný příchod operačního systému Widnows 11? | foto: Windowslatest.com

Windows 11 bude zdarma

Jak jsme uvedli v našem souhrnu, na kompatibilní sestavě bude Windows 11 možné získat zadarmo. Koncovou cenu samostatných licencí Microsoft zatím neoznámil. Už déle pak víme, že Windows 11 dorazí se zcela inovovaným designem, pro který jsou typické nové ikony či zakulacené rohy oken a nabídek.

Zcela nová bude také nabídka Start, která se bude nacházet uprostřed hlavní lišty, což připomíná tak trochu dock z macOS. Microsoft zároveň během tiskové konference slíbil rychlejší načítání herních titulů, podporu technologie AutoHDR či kompatibilitu Windows 11 s aplikacemi, které byly původně určeny pro mobilní systém Android.


Nenechte si ujít: Rozběhá váš počítač Windows 11? Takto jednoduše to zjistíte!


Minimální požadavky Windows 11

Procesor gigahertzový (Ghz) nebo rychlejší procesor se 2 nebo více jádry kompatibilní se 64bitovou architekturou nebo zařízení System on a Chip (SoC)
Paměť 4 GB RAM
Úložiště 64 GB nebo větší úložné zařízení
Firmware systému Rozhraní UEFI, možnost zabezpečeného spouštění
TPM Specifikace Trusted Platform Module (TPM) verze 2.0
Grafická karta Kompatibilní grafické karty DirectX 12 / WDDM 2.x
Obrazovka 9″ s rozlišením HD (720p)
Internetové připojení Účet Microsoft a připojení k internetu jsou vyžadovány pro nastavení pro Windows 11 Home
Total
1
Shares