Windows 11 vs. AMD

Windows 11 nově opravuje problém s výkonem u AMD Ryzen (aktualizace)

  • Windows 11 je ke stažení od 4. října
  • Jde samozřejmě o finální verzi
  • Microsoft hlásí první problém

Aktualizováno 22. 10. v 8:10

Microsoft právě vypouští do světa novou aktualizaci, která opravuje avizované dramatické snížení výkonu u procesorů AMD Ryzen, jenž se objevilo krátce po uvedení systému na trh. Ke stažení jsou také nové ovladače přímo od AMD.


Původní info ze 7. 10. 2021
Od slavnostní premiéry Windows 11 uběhlo několik měsíců, které završilo oficiální uvedení operačního systému 4. října v podvečer středoevropského času. Letošní iterace láká na spoustu novinek, mezigeneračních vylepšení stejně jako lapsů.

Windows 11 vs. AMD

Jak už také možná víte, změnily se i hardwarové nároky, které jsou zase o něco vyšší. Aktuálně však Microsoft reportuje i první větší problém, vlastně dva v souvislosti s procesory Ryzen:

  • až trojnásobná latence mezipaměti L3
  • omezení výkonu na úrovni jader

Nepřehlédněte: Galaxy S22 s Exynosem 2200 přinese ray tracing z počítačů


Exynos 2200
V souvislosti s AMD jsme hodně zvědaví na výkon vlajkové řady Galaxy S22

AMD na situaci reaguje a potvrzuje, že vyšší latence může skutečně vést ke zhoršení zvláště herního výkonu o 3 až 5 %, u některých titulů (z produkce EA Sports) dokonce až o celých 15 procent.

Na aktualizaci se už pracuje

A aby toho nebylo málo, Ryzeny „trpí“ i na úrovni preferovaného jádra, jejímž účelem je v závislosti na momentálním vytížení zaúkolovat vždy to nejvýkonnější (týká se čipsetů s více než 8 jádry). Dobrou zprávou je, že obě firmy už aktivně pracují na opravném balíčku.

Total
2
Shares