Windows 11

Windows 11 dostane vítané vylepšení. Restarty počítače během aktualizací už nebudou třeba

  • Do Windows 11 míří nová funkce
  • Ocení ji úplně každý uživatel

Americký Microsoft podle všeho testuje funkci, která udělá radost každému, kdo používá počítač s operačním systémem Windows 11.


Nepřehlédněte: Vědci našli planetu, která by neměla existovat. Tak málo toho o vesmíru ještě víme, říkají


Nová funkce pro Windows 11

Podle Zaca Bowdena ze serveru Windows Central je ve vývoji funkce, díky níž budou moci uživatelé Windows 11 instalovat bezpečnostní záplaty bez nutnosti restartovat své počítače.

Expert říká, že si změny všiml v kódu připravovaného sestavení Windows 11 a poté o všem hovořil se svými informátory uvnitř Microsoftu, kteří mu práce na nové funkci potvrdili.

„Nová funkce může vyřešit mnoho problémů, včetně eliminace selhání PC během instalace a restartování a koordinace víceúrovňových zátěží. Zvýší také produktivitu tím, že uživatelům poskytne delší dobu provozuschopnosti jejich počítačů a navíc vylepší zabezpečení, pokud se aktualizace odkládají kvůli problémům se stahováním záplat,“ píše server techSpot.

Microsoft, Windows
Zdroj: Clint Patterson / Unsplash

Restartům se zcela nevyhneme…

Podle Bowdenových insiderů však změna restarty PC zcela neodstraní. Stále budou vyžadovány, možná jednou za několik měsíců, a to v případě složitějších aktualizací. Bezpečnostní aktualizace přináší obvykle jen malé změny v kódu, takže je lze snadněji integrovat do běžícího systému.

Nová funkce bude součástí velké aktualizace Windows 11 24H2, která by měla dorazit později v tomto roce, i když zatím není zcela jasné, kdy přesně vyjde.

Z dostupných informací víme, že aktualizace by se měla zaměřit zejména na rozšíření funkčnosti s AI systémem Copilot (např. ikonka pro jeho rychlé spuštění), přinese ale i další změny jako vylepšený příkazový řádek s příkazem sudo, zapracováno bude na podpoře pro uživatele s vadami sluchu, párování s Bluetooth zařízeními, management barev dostane nové UI a užitečná bude i možnost připojení k Wi-Fi přes QR kód.

Zdroj náhledové fotografie: Windows / Unsplash, zdroj: techspot

Total
0
Shares