WhatsApp

WhatsApp zavádí novou bezpečnostní pojistku, vaše fotky se nedostanou do nepovolaných rukou

  • Mizející režim v aplikaci WhatsApp je nyní lepší než kdy předtím
  • Už automaticky neukládá mediální soubory do galerie

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp, za kterou stojí provozovatel sociální sítě Facebook, znovu vylepšuje. Vývojáři oznámili, že upravili stále populárnější režim mizejících zpráv. Ten umožňuje posílat zprávy, které se samy po uplynutí určitého časového intervalu smažou.


Nepřehlédněte: Únosy mimozemšťany, pokusy na lidech a teleportace: vláda USA zveřejnila tajné dokumenty o UFO


Facebook koupil službu WhatsApp v roce 2014, tehdy však celá platforma měla pouze půl miliardy uživatelů, zatímco dnes eviduje více než dvě miliardy lidí. Za převzetí nejznámější sociální síť zaplatila 19 miliard dolarů, což je při současném kurzu 428 miliardy korun. Investice Facebook ale evidentně litovat nemusí.

Nové funkce a vylepšení

Tvůrci v posledních měsících funkčnost WhatsAppu neustále upravují a vylepšují. V loňském roce se v aplikaci objevila např. například možnost posílat tzv. mizející zprávy – tedy zprávy, které se samy po určitém čase smažou. Mizející režim si mezitím oblíbily statisíce uživatelů, a to i přesto, že obsahoval nedostatek, který opravuje nejnovější aktualizace. O co jde?

WhatsApp
WhatsApp. Zdroj Mika Baumeister / Unsplash

WhatsApp a mizející režim

Dosud platilo, že pokud jste v mizejícím režimu odesílali multimediální soubory, například fotky, videa nebo GIFy, automaticky se ukládaly do galerie telefonu. To přitom odporovalo samé podstatě režimu: ten totiž nemá zachovávat důkazy – tedy ukládat to, co si s někým posíláte, ale měl by naopak zaručit vaše naprosté soukromí.

Uživatelé s nejnovější verzí aplikace upozorňují na to, že tato chyba byla nyní opravena. WhatsApp vás nově při odesílání obrázku v mizejícím režimu upozorní, že nebude uložen do galerie. Aby fotky v úložišti telefonu zůstávaly, musí uživatel mizející režim vypnout.

Používáte v aplikaci WhatsApp mizející zprávy? A všimli jste si změny?

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay

Total
0
Shares