WhatsApp

WhatsApp vyzývá všechny uživatele, aby si okamžitě zabezpečili účet. V opačném případě o něj přijdou

 • Podvodníci řádí na WhatsAppu
 • Takto jednoduše se jich zbavíte

Po několika měsících se v chatovací aplikaci WhatsApp znovu objevil scam, který se mezi lidmi (včetně těch v České republice) šíří jako lavina. Na první pohled se trik podvodníků vydává za legitimní zprávu od kamaráda nebo člena rodiny s nevinnou prosbou. Pokud ale příteli vyhovíte, přijdete o účet – okamžitě a bránit se nemůžete. O podvodu jsme psali zde.


Nepřehlédněte: Je-li vám život milý, nesedejte ve Volkswagenu na místo spolujezdce! Automobilka svolává 150 tisíc aut kvůli vážné chybě


Bezpečný WhatsApp

Vzhledem k obrovské popularitě bude WhatsApp vždy velkým lákadlem pro zloděje. Naštěstí existují jednoduché kroky, které zajistí, abyste jim nepadli za oběť. Vylepšení vaší bezpečnosti zabere jen několik minut a návštěva Nastavení aplikace rozhodně stojí za zvážení, pokud se obáváte online podvodů a dalších hrozeb.

Jak nastavit, aby byl váš profilový obrázek viditelný pouze pro vaše kontakty? Klepněte na Nastavení = > Účet = > Soukromí = > Profilový obrázek = > a poté v možnostech zvolte Moje kontakty.

Vedle změny profilového obrázku přidala společnost WhatsApp také několik dalších dobrých rad, které uživatelům pomohou vyhnout se hackerskému útoku, mezi něž patří, že je třeba si před odpovědí dobře rozmyslet, zda na ni reagovat a že nikdy není dobré sdílet kódy zaslané na telefon, pokud jste o ně nepožádali. Nikdy!

„Pokud obdržíte podezřelou zprávu (i když si myslíte, že víte, od koho je), zavolání nebo žádost o hlasovou poznámku je nejrychlejším a nejjednodušším způsobem, jak zjistit, kdo se za něj (kamaráda) vydává. Pokud dostanete zprávu od někoho, koho nemáte ve svých kontaktech, máte možnost ho rovnou zablokovat nebo nahlásit,“ uvádí WhatsApp.

Klíčové je také používat dvoufázové ověření. Nastavení dvoufázového ověření lze spravovat přímo v rámci vašeho účtu v aplikaci WhatsApp, kde máte možnost tuto funkci zapnout či vypnout, změnit svůj PIN kód nebo aktualizovat e-mailovou adresu, kterou jste si pro dvoufázové ověření nastavili.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Jak zapnout dvoufázové ověření

 • Otevřete WhatsApp a přejděte do Nastavení.
 • Klepněte na Účet > Dvoufázové ověření > Zapnout.
 • Vytvořte si svůj vlastní šestimístný PIN kód a potvrďte jej.

Zadejte e-mailovou adresu, ke které máte běžně přístup, nebo klepněte na Přeskočit, pokud svoji e-mailovou adresu poskytnout nechcete. Doporučujeme e-mailovou adresu zadat. Pomáhá totiž váš účet dále zabezpečit a umožňuje dvoufázové ověření v případě potřeby obnovit.

 • Klepněte na Další.
 • Potvrďte e-mailovou adresu a klepněte na Uložit nebo Hotovo.

Pokud svoji e-mailovou adresu nezadáte a zapomenete svůj PIN kód, budete muset čekat sedm dní, než bude možné PIN kód obnovit. Tuto e-mailovou adresu, ani její správnost, WhatsApp nijak neověřuje. Ujistěte se tedy, že jste ji zadali přesně a správně, a že k ní máte přístup.

Jak změnit PIN kód dvoufázového ověření

 • Otevřete WhatsApp a přejděte do Nastavení.
 • Klepněte na Účet> Dvoufázové ověření > Změnit PIN kód.

Jak přidat e-mailovou adresu

 • Otevřete WhatsApp a přejděte do Nastavení.
 • Klepněte na Účet> Dvoufázové ověření > Přidat e-mailovou adresu.

Jak změnit e-mailovou adresu

 • Otevřete WhatsApp a přejděte do Nastavení.
 • Klepněte na Účet> Dvoufázové ověření > Změnit e-mailovou adresu.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Mirror, vlastní

Total
0
Shares