WhatsApp

WhatsApp vylepšil posílání videa. Nově může mít HD kvalitu, oznámili vývojáři

  • Vývojáři zapracovali na aplikaci WhatsApp
  • Nově umožňuje posílat videa v HD kvalitě

WhatsApp v posledních měsících doplňuje do své stejnojmenné aplikace funkce, které jsou v případě konkurenčních platforem, jako je například Signal nebo Telegram, naprostou samozřejmostí. Zatímco nedávno tvůrci přidali podporu HD fotografií, dnes hlásí, že to samé se nově týká i videa – i ta lze nyní posílat v lepší kvalitě než doposud.


Nepřehlédněte: Curiosity se na Marsu blíží k „bermudskému trojúhelníku“. Dostane se vozítko do důležité oblasti rudé planety?


Posílání videa v HD kvalitě

WhatsApp patří mezi jednu z nejoblíbenějších chatovacích aplikací na světě, čelí však stále velké konkurenci. Vývojáři jsou si toho vědomi a proto se snaží zavádět nové funkce. V současné době připravili jednu, která umožňuje odesílat vysoce kvalitní videa.

Co nová funkce obnáší? Nyní máte možnost sdílet videa v rozlišení 720p, což je zásadní upgrade z předchozího rozlišení 480p. Chcete-li toho využít, jednoduše vyberte video, které chcete poslat, a klepněte na nové tlačítko HD umístěné v horní části obrazovky. Zobrazí se dialogové okno, které vám umožní vybrat si mezi standardní kvalitou a kvalitou HD (480p nebo 720p), a zároveň také uvidíte informace o tom, kolik dat budete odesílat.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

WhatsApp vylepšuje

Stejně jako HD obrázky jsou všechna videa sdílená v aplikaci, včetně HD videí, chráněna šifrováním typu end-to-end. Můžete si tedy být jisti, že k obsahu se nikdo jiný než účastníci konverzace nedostane. Když někdo obdrží HD video, aplikace ho označí charakteristickým symbolem HD, který označuje vyšší kvalitu.

Dobrou zprávou je, že se na aktualizaci mohou těšit uživatelé obou nejpopulárnějších operačních systémů, tedy iOS i Androidu. V současné době je funkce zaváděna postupně, nemusí být tedy okamžitě k dispozici všem uživatelům. Pokud ji ve své aplikaci zatím nevidíte, počkejte na aktualizaci, dřív nebo později se jistě dočkáte.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: GSMArena, Gizchina

Total
0
Shares