WhatsApp

WhatsApp vylepšil posílání fotografií. Nově mohou mít HD kvalitu, oznámil Mark Zuckerberg

  • Vývojáři zapracovali na aplikaci WhatsApp
  • Nově umožňuje posílat fotky v HD kvalitě

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp často přichází s novinkami, které mají uživatelům nabídnout nové možnosti. Nyní se vývojáři odhodlali k poměrně výrazné změně – usoudili, že nastal čas, aby uživatelé mohli ostatním posílat fotografie bez komprese, tedy v pořádné kvalitě. Na dostupnost nové funkce upozornil sám šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg.


Nepřehlédněte: „Fascinující pohled.“ Indická sonda Čandraján-3 poslala fotky z odvrácené strany Měsíce


Posílání fotek v HD kvalitě

„Nyní můžete posílat fotografie v HD kvalitě,“ napsal Zuckerberg na svém facebookovém profilu. To znamená, že když si do rodinného skupinového chatu pošlete selfíčko z pláže nebo fotku, jak se chystáte do kina, všichni uvidí fotografii v plné kráse, místo aby koukali na zkomprimovaný a méně kvalitní snímek.

Nová funkce zatím není dostupná každému, ale všichni se jí dočkají v následujících týdnech, přičemž se předpokládá, že uživatelé budou moci brzy posílat v HD kvalitě také videa.

Vyšší kvalita fotografií samozřejmě znamená více spotřebovaných dat a místa v paměti telefonu. Naštěstí pro ty, kteří se obávají, že jim odteď posílání fotek přes WhatsApp spotřebuje všechna data, to má WhatsApp do puntíku vymyšlené. Jak to? Uživatelé musí zvolit možnost HD pokaždé, když chtějí kvalitnější fotografii poslat – ve výchozím stavu se fotka vždy odešle ve standardní kvalitě, aby aplikace šetřila data.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

WhatsApp vylepšuje

Pokud příjemce používá mobilní data s omezenou rychlostí stahování (downloadu), bude mu nabídnuta možnost přijmout fotku ve standardní kvalitě, místo aby byl nucen stahovat paměťově náročnější HD soubor.

Stejně jako všechny textové a videozprávy zprávy je i nové odesílání obrázků plně end-to-end šifrované, takže odesílané fotky mohou zobrazit pouze osoby v rámci chatu – nikdo jiný.

Společnost WhatsApp do své stejnojmenné aplikace nyní zavádí také něco, co se nazývá „Sdílení obrazovky při videohovorech“. Nová funkce umožňuje uživatelům bez námahy sdílet obsah obrazovky, ať už jde o dokumenty, fotografie nebo cokoli jiného, co chtějí protistraně ukázat. Sdílení obrazovky nemusí být užitečné pouze pro pracovní účely, ale může se hodit i při komunikaci s členy rodiny nebo při jiných neobchodních činnostech.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Mirror, Mark Zuckerberg

Total
0
Shares