WhatsApp

Očekávaná funkce WhatsAppu je tady! Videohovory jsou nyní pohodlnější

  • WhatsApp spouští novou funkci!
  • Ocení ji zejména příznivci videohovorů

Společnost WhatsApp neúnavně vylepšuje svou chatovací aplikaci novými funkcemi a zdá se, že tato snaha nebere konce. Nejnovějším přírůstkem je sdílení obrazovky během videohovorů. Novou funkci oznámil sám generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg.


Nepřehlédněte: Žena dostala od T-Mobile fakturu na 4 miliony. Kvůli banální chybě lítá v maléru


Vylepšený WhatsApp

Snaha vývojářů WhatsApp přidat do oblíbené aplikace co nejvíce funkcí nevykazuje žádné známky zpomalení. Příkladem je nejnovější oznámení Marka Zuckerberga, který prozradil, že WhatsApp nově podporuje sdílení obrazovky při videohovorech.

Nová funkce umožňuje uživatelům bez námahy sdílet obsah obrazovky, ať už jde o dokumenty, fotografie nebo cokoli jiného, co chtějí protistraně ukázat. Vývoj funkce probíhal několik měsíců a v květnu byla poprvé zpřístupněna beta testerům.

Klepnutím na ikonu Sdílet si uživatelé mohou vybrat, zda chtějí sdílet konkrétní aplikaci, nebo celou obrazovku. Zajímavé je, že způsob, jakým sdílení obrazovky v aplikaci WhatsApp funguje, se nápadně podobá funkcím, které nabízejí konkurenční aplikace Zoom a Google Meet.

Nezbývá tak než se ptát, zda nová funkce není hlavně snahou společnosti Meta přetáhnout na svou stranu uživatele těchto dvou služeb.

WhatsApp
Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay

Ještě lepší videohovory

Sdílení obrazovky nemusí být užitečné pouze pro pracovní účely, ale může se hodit i při komunikaci s členy rodiny nebo při jiných neobchodních činnostech.

Jako obvykle je nová funkce zaváděna postupně, takže není okamžitě k dispozici všem. Dostupná je pro mobilní platformy Android, iOS a desktopového klienta pro Windows.

Aby toho nebylo málo, kromě sdílení obrazovky nyní aplikace WhatsApp umožňuje také provádět videohovory v režimu na šířku.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: Gizchina

Total
0
Shares