WhatsApp připravuje migraci chatů z Androidu na iOS

WhatsApp v nových barvách. Na iPhone brzy dorazí zbrusu nová funkce

  • Aplikace WhatsApp již brzy umožní změnit barvu uživatelského prostředí
  • Na výběr bude klasická zelená, ale také fialová, růžová, šedá a modrá

WhatsApp po čase plánuje přinést zajímavou designovou obměnu. Uživatelům umožní změnit hlavní barvu aplikace, kromě obligátní zelené budou k mání další čtyři barvičky. V tuto chvíli však není úplně jasné, kdy novinka vyjde.


Nepřehlédněte: Další užitečná novinka pro WhatsApp. Uživatelé po této funkci dlouho marně volali


WhatsApp mění barvu

O funkci informoval server WABetaInfo, jehož redaktoři ji objevili v jedné z posledních beta verzí aplikace WhatsApp pro iOS. Některé zdroje však říkají, že o změně barvy se hovořilo již před lety, tehdy mělo být možné nahradit zelenou ve WhatsAppu modrou nebo červenou barvou.

Finální podoba funkce je ale nakonec trochu jiná. Aplikace pro iOS umožní v nastavení změnit hlavní barvu aplikace na modrou, šedou (či bílou), růžovou a fialovou. K mání bude i tradiční zelená. Změna barvy by se měla projevit na několika prvcích, jako jsou bubliny v chatech, ale dost možná i na ikoně aplikace. Ostatní lidé by také měli vidět, jakou barvu zrovna využíváte.

Server WABetaInfo zatím neinformoval o tom, kdy funkce dorazí do ostrého provozu. Podle dostupných informací má být dostupná ještě v tomto pololetí a nejprve pro iPhone. O dostupnosti na Androidu zatím zdroj neinformuje.

Další novinky

Chatovací služba WhatsApp má v poslední době velmi napilno. Po oznámení zásadní změny designu aplikace pro Android byla například nedávno zpřístupněna dlouho očekávaná funkce, která umožňuje v jednom telefonu používat dva účty.

Další důležitou novinkou jsou přezdívky. Nyní si můžete zvolit vlastní přezdívku, pod kterou vás budou moci vyhledávat další uživatele. Abyste se tak s někým na WhatsAppu spojili, nepotřebujete telefonní číslo, pokud ho druhé straně kupříkladu nechcete sdělit.

Zdroj náhledové fotografie: Dimitri Karastelev / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares