WhatsApp

Další užitečná novinka pro WhatsApp. Uživatelé po této funkci dlouho marně volali

  • WhatsApp přináší novinku týkající se sdílení vašeho aktuálního stavu
  • Nově můžete využít zástupce pro zprávu nebo fotku přímo v aplikaci

WhatsApp již nějaký ten pátek nabízí možnost sdílet status, tedy krátkou zprávu nebo fotku, ve které ukážete, jak se zrovna máte. Čistě chatovací aplikace určená pro komunikaci tím trochu přerůstá do klasické sociální sítě na úrovni Facebooku nebo Instagramu, protože nabízí i možnost sledovat kanály dalších lidí a společností.


Nepřehlédněte: WhatsApp dostává nezbytnou aktualizaci. Přináší řadu novinek pro Android i iPhone


WhatsApp vylepšuje sdílení statusu

A vývojáři připravili z tohoto ranku ještě jednu zajímavou novinku. Takřka nepatrné vylepšení se týká právě sdílení statusů a jako první o něm informoval specializovaný web WABetaInfo. Zdroj uvádí, že novinka se nachází v beta verzi 2.23.26.13 pro operační systém Android.

Vedle řádku „Můj stav“, kam můžete napsat něco o sobě – váš aktuální stav – přibyla malá ikonka fotoaparátu a tužky. To jsou prakticky jen zkratky k tomu, abyste mohli rovnou nahrát fotografii nebo napsat statusovou zprávu.

Pokud vám to nepřijde jako výrazná novinka, uvedeme příklad toho, jak tato funkce – ve starší verzi – vypadá v aplikaci pro iOS. Namísto dvou zástupných ikonek zde máte tlačítko „+“ a až po jeho rozkliknutí se objeví možnost zprávy nebo fotky.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Další novinky

V několik dalších beta verzích WhatsAppu pro Android vývojáři představili třeba propracovanější sdílení více fotek v rámci unikátních alb. Pokud nyní chcete sdílet víc jak 4 nebo 5 fotek na WhatsAppu, odešlou se po jednom, což v případě velkého množství fotek skutečně nepotěší.

Další důležitou novinkou jsou přezdívky. Nyní si můžete zvolit vlastní přezdívku, pod kterou vás budou moci vyhledávat další uživatele. Abyste se tak s někým na WhatsAppu spojili, nebudete potřebovat telefonní číslo, pokud ho druhé straně kupříkladu nechcete sdělit.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo, GizChina

Total
0
Shares