WhatsApp

WhatsApp přináší novinku, které si možná nevšimnete. Ale je užitečná

  • WhatsApp rozšiřuje možnost natočit video do statusu
  • Nyní je k dispozici až 60sekundový záběr, tedy minutový

WhatsApp se rozhodl rozšířit jednu ze svých základních funkcí. Každý uživatel bude moci nově zveřejnit videostatus delší než 30 sekund, což bylo doposud maximum. Jde o jakýsi příspěvek, který můžete zveřejnit v komunitě dalších uživatelů. O novince informoval server WABetaInfo.


Nepřehlédněte: Češi, používáte WhatsApp? Tuhle novou funkci musíte okamžitě vyzkoušet


WhatsApp má novou funkci

Pokud chcete aktuálně sdílet na WhatsAppu svůj „stav“, tedy příspěvek o tom, co je u vás nového, můžete tak učinit textem (samozřejmě i emotikonami), fotografií a nebo krátkým videem.

Natáčet smíte jak přední, tak zadní kamerou, a během jednoho záběru i mezi oběma kamerami volně přepínat. Má to ale jeden háček – záběr nesmí přetáhnout třicetisekundovou hranici. Pokud se tak stane, před publikováním se vám záběr na sílu rozdělí.

Zdroj serveru WABetaInfo však odhalil, že v beta verzi pro Android s označením v2.24.7.6 je možné natáčet tato videa delší, a to s délkou až jedna minuta, tedy 60 sekund.

„Rozhodnutí prodloužit dobu trvání statusu videa je pravděpodobně reakcí na zpětnou vazbu od uživatelů. Lidé v průběhu času neustále požadovali možnost sdílet delší videa jako aktualizace stavu,“ uvádí k novince WABetaInfo.

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Další nálož novinek

Chatovací aplikace WhatsApp dostala v poslední době slušnou porci novinek. Po oznámení zásadní změny designu aplikace pro Android byla například zpřístupněna dlouho očekávaná funkce, která umožňuje v jednom telefonu používat dva účty.

Tuto možnost uživatelé ocení, když se potřebují přepínat mezi účty. Nyní už se nemusíte odhlašovat pokaždé, když potřebujete přepnout například mezi pracovním a osobním účtem. Nabízí se ale i celá řada dalších využití.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares